• تاریخ: نوامبر 21, 2016-8:16
  • شناسه خبر: 59628

آئین عزاداری اربعین حسینی در میناب برگزار شد

عزاداری اربعین حسینی با برپایی کاروان پیاده در روستای کنارترش میناب برگزار شد. ...

imagethumbnailبه گزارش خبرنگار میناب جنوب، عزاداران اربعین حسینی در شهرستان میناب بار دیگر رخت سیاه بر پیکر خود پوشاندند و در سوگ اربعین سید و سالار شهیدان با اهل بیت همنوا شدند.

مسئولین شهرستان همراه با مردم بی ریا در پس کوچه و خیابانهای شهر در عزای سالار شهیدان برسینه و سر می زنند و جوانان در این کاروان پیاده در کنار هم در گروه های سینه زنی و طبل و سنج  زنی نوای شهادت را زمزمه می کردند.

همه ساله مردم ولایتمدار و شهید پرور روستای کنارترش میناب در همنوا شدن با اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) این برنامه باشکوه را اجرا می کنند.

مردم شهرستان میناب به یاد لب های تشنه کودکان کربلا ۳ایستگاه صلواتی بین راهی برای پذیرایی از عزاداران حسینی برپا کرده بودند.

کاروان نمادین اربعین حسینی با چاووش خوانی،سینه زنی،مداحی و علم گردانی با حضور چشمگیر مردم روستاهای توابع و با پیاده روی ۳ کیلومتری همراه با عزاداری همراه بود.

امسال عزاداری اربعین سید و سالار شهیدان در شهرستان میناب با سال گذشته فرقی داشت  چرا که امسال عده ای از عزادارن در این جمع نبودند و در موکب قمر بنی هاشم(ع) در کربلای معلی از زائرین آن حضرت پذیرایی می کنند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: