• تاریخ: آوریل 29, 2021-12:21
  • شناسه خبر: 76529

آغاز استقلال آبی شهر انبه و یاسمین/ طبیعت میناب احیا می‌شود

رئیسی گفت: خود کفایی و استقلال شهرستان میناب در حوزه آب می تواند حیات اقتصادی به همراه داشته و طبیعت شهرستان را احیا کند. ...

آغاز استقلال آبی شهر انبه و یاسمین/ طبیعت میناب احیا می‌شود

حسین رئیسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز اظهار کرد: از زمانی که بحث انتقال آب میناب  به بندرعباس آغاز شد گلایه‌مندی‌هایی در مردم خوب شهرستان میناب به وجود آمد، زیرا آب رودخانه سرنی حیات اقتصادی این شهر بوده و بخش عمده‌ای از اقتصاد مردم شریف و عزیز شهرستان میناب از طریق آب این رودخانه تامین می‌شود و سرسبزی و طراوت دشت میناب وابسته به این آب است.

رئیسی افزود: در مقطعی آب سد میناب و آب های زیرسطحی  از طریق حفر چاه به بندرعباس منتقل می شد که باعث شد ذخایر زیرسطحی میناب دچار آسیب جدی شود و ما شاهد فرونشست هایی در جلگه زیبای میناب بودیم.

وی تصریح کرد: شرایط خشکسالی به گونه ای بود که مسئولین وقت چاره ای جز انتقال آب نداشتند و بعد از مدت‌ها، مردم شهرستان میناب منتظر این کار اساسی بودند که به لطف خدا تامین آب از محل شیرین سازی در دستور کار دولت قرار گرفت.

نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز شاهد آن هستیم که به میزان نیاز، آب شیرین از محل دریا استحصال و شیرین سازی می شود و در اختیار مردم قرار می گیرد.

رئیسی گفت: برای استفاده آب شرب شهر میناب، آبی که از سد سرنی منتقل می شود در تصفیه خانه تصفیه شده و در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در شهرستان میناب به اندازه کافی مخزن نداریم و در برخی از محلاتی همچون پاکوه میناب دچار افت فشار هستیم، افزود: با احداث مخزن جدید و ظرفیت سازی در این بخش این مشکل هم مرتفع می شود.

نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آبی که در سد میناب ذخیره سازی خواهد شد باعث احیاء دشت های میناب می‌شود و شاهد رونق در بخش کشاورزی این شهرستان خواهیم بود.

رئیسی خاطرنشان کرد: طرح‌های آبیاری مکانیزه و سیستم‌های تحت فشاری که بخشی از آن در دشت میناب افتتاح شده است می تواند علاوه بر رونق کشاورزی، به آبخوان های این منطقه نیز کمک کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: