• تاریخ: اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۷-۱۴:۳۱
  • شناسه خبر: 70703

خطیب جمعه میناب گفت:

آقای استاندار؛ مشکل بانوان هرمزگانی دستفروشی در دمای بالای ۵۰ درجه و نبود امکانات درمانی است نه پوشش محلی

خطیب جمعه میناب تاکید کرد: ، آقای استاندار درد بانوان هرمزگانی چادر و لباس بومی و محلی نیست، نبود امکانات درمانی، بیکاری،نبود دارو و دستفروشی بانوان در دمای بالای 50 درجه هرمزگان به خاطر معیشت بزرگترین درد است،بیاییم به این گونه مسائل بپردازیم. ...

به گزارش میناب جنوب، حجت الاسلام میرزا حسین معتمدی فر خطیب جمعه شهرستان میناب در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع باشکوه نمازگزاران مینابی گفت:جامعه ما در پروسه فرایند اجتماعی شدن دچار یک اغتشاش شده است چرا که همه نهادهای ما تلفیقی و سنتی است.

خطیب جمعه میناب ابراز داشت: ما در فرهنگ اجتماعی دچار پیش ساختار شده ایم.نهاد مدرن در کره خاکی مدرنیته عمل می کند اما در جامعه ما بالعکس عمل می‌کند، جامعه ای که آموزش نبیند دچار سرد گمی‌می‌شود.

معتمدی فر اذعان داشت: ما به نوعی به بیماری بی هنجاری دچار شده ایم. همینطور رسانه ملی ما نیز با ساختن فیلم‌ها ضد اموزش عمل می‌کند، فرایند اجتماعی شدن ما دچار مشکل شده و باید حل شود.

وی توسعه فرهنگی را یکی از معیارها مهم در اجتماعی شدن مدرنیته عنوان کرد و بیان‌داشت: مدارس‌ ما باید فرهنگ اجتماعی شدن به دانش آموزان متناسب و به روز آموزش دهند.

خطیب جمعه میناب در راستای تبیین حمایت از کالای ایرانی گفت: دشمن از تمام‌حربه ها و صحنه ها با استکبار جنگیدیم‌.ما در حال جنگ اقتصادی با دشمن هستیم. درست کردن کالا و پیدا کردن بازار کالا یکی از اولویت های مهمی است که مردم و مسئولین در این قضیه سهیم هستند.

وی بایه کرد: محصولات کشاوزی ما قبل از روانه بازار شدن گندیده می شود ، حمایت از کالای ایرانی با بخشنامه ها حل نمی‌شود وقتی فرهنگ اسلامی‌کار در جامعه‌ما نهادینه‌شود تحقق حمایت از کالای ایرانی محقق‌می‌شود.

وی بیان‌کرد: مسئولین باید در تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی خوش قول باشند،ما در اقتصاد مقاومتی وقتی پیروز می شویم‌که حاضر، ماهر، خوش قول و امانتدار خوبی باشیم که صدا و سیما در این زمینه رسالت اصلی خود را فراموش کرده است.

معتمدی فر‌ گفت: اطلاعات کارشان بر اساس قانون موازین شرع و اخلاق است و برای برقراری امنیت از هیچ تلاشی فرو گذار نم یکنند و همه اهداف دشمن محکوم‌به شکست است.

وی جامعه دارای امنیت را یک جامعه ایده آل دانست و گفت: یک انقلاب اطلاعاتی در کشور اتفاق افتاده است‌، وزارت اطلاعات قرص و محکم در برابر هر گونه تهدیدات دشمن ایستاده است ما باید قدردان تلاش های این عزیزان باشیم.

خطیب جمعه میناب در ادامه با اشاره به تصویب بخشنامه توسط استاندار هرمزگان مبنی بر حضور بانوان هرمزگانی در ادارات جمهوری اسلامیبا پوشش محلی و بومی،پوشش زنان و بانوان هرمزگانی را مناسب ترین پوشش های محلی اسلامی عنوان کرد و گفت: از بانوان مسلمان و مومنه هرمزگانی که از ارزشها و شعائر اسلامی دفاع کرده اند تشکر می کنم.

امام جمعه میناب افزود: آقای استاندار ادارات جمهوری اسلامی ایران شخصی است یا دولتی،اگر حضور بانوان با پوشش بومی و محلی قابل بخشنامه شدن هست رئیس جمهور در راس دستور دهد تا همه استان ها با پوشش بومی و محلی در ادارات حضور داشته باشند.

خطیب جمعه میناب تاکید کرد: برخی ها با تصویب بخشنامه حضور بانوان با پوشش بومی و محلی در ادارات جمهوری اسلامی ژست روشنفکری به خود نگیرند، متاسفانه تصویب این بخشنامه به جوک تبدیل کرده اند چرا ما باید کاری انجام دهیم که سوژه شویم،برخی لباس بومی و محلی و لباس خدمت را به اشتباه گرفته اند.

امام جمعه میناب اظهار کرد: پوشیدن چادر هم باید حدی برای آن تعیین شود،متاسفانه عده ای از این بخشنامه سو استفاده می کنند، جامعه ای که به قرآن تمسک نجوید دچار بیماری ذلت است.

وی تاکید کرد: استاندار هرمزگان از این همه درد و مشکلات بانوان هرمزگانی فقط همین مسئله را دیده است، آقای استاندار درد بانوان هرمزگانی چادر و لباس بومی و محلی نیست، نبود امکانات درمانی، بیکاری،نبود دارو و دستفروشی بانوان هرمرگانی در دمای بالای ۵۰ درجه هرمزگان به خاطر معیشت بزرگترین درد و مشکلاتی است که متاسفانه این مسائل نادیده گرفته شده است،بیاییم به این گونه مسائل بپردازیم.

انتهای پیام/ز

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: