• تاریخ: تیر ۱۴, ۱۳۹۶-۱۵:۵۴
  • شناسه خبر: 64464

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی میناب:

ترویج فرهنگ نمازخوانی مصون سازی در برابر آسیب های اجتماعی است

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی میناب گفت: سعادت فرزندان خود با نهادینه کردن فرهنگ نماز خوانی با بهره گیری از سبک زندگی اسلامی و فاطمی در برابر آسیب های اجتماعی مصون سازی کنیم. ...

به گزارش میناب جنوب، حجت الاسلام مصطفی سلیمی کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب گفت: منشا تمام انحرافات و کجروی ها و علت تمام نابسامانیها در آسیب دیدن  و قطع ارتباط ارتباط انسان با خالق هستی است .

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی میناب افزود: زمانی که رابطه ی انسان به هر دلیلی با خداوند قطع گردد، نقطه ی آغاز انحراف و سقوط فرد مهیا می شود و همین عامل باعث آسیب دیدن دیگر محورهای ارتباطی در جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه نماز باید در شئون شخصی و اجتماعی فرد جلوه‌گر باشد، اظهار داشت: زندگی افراد باید در تمام ابعاد نمازی باشد واگر به نماز در تمام شئون ساختار دستگاهی، دانشگاه، مدارس و ادارات توجه شود، آسیب‌های اجتماعی کاهش می یابد.

سلیمی تصریح کرد: طی واکاوی از آسیب های اجتماعی به این نتیجه رسید که تمام گرفتاریها ی بشر ریشه در آسیب های اجتماعی دارد و  به برخورد انسان امروزی با همنوعان شاهد عینی بر این واقعیت است.

حجت الاسلام سلیمی تاکید کرد: آمارهای خشونت، پرخاشگری، قتل، سرقت، و انواع جرائم ضد بشری همه حاکی از این است که ارتباط انسان با همنوع خود بسیار آسیب دیده و نگران کننده است.

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی میناب اذعان داشت: آمار بالای خودکشی، اعتیاد و استرس و اضطراب، اختلالات روانی نتیجه این است که ارتباط انسان با خودش نیز بهم ریخته و نابسامان است.

وی ترویج فرهنگ قرآنی را مهمترین حرکت در راستای نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی در جامعه برشمرد و ابراز داشت: قرآن کریم در برگیرنده هدایت و سعادت انسان در دنیا و آخرت و در تمام مراحل زندگی رهبر و راهنمای انسان به سوی کمال است لذا مسئولان امر باید دغدغه بیشتری در زمینه قرآنی داشته باشند.

این مقام  مسئول با اشاره به جایگاه رفیع نماز و نقش یازنده آن در زندگی اجتماعی تصریح کرد: جایگاه نماز در سبک زندگی فاطمی جایگاهی رفیع است و مادران باید با الگوپذیری از حضرت زهرا(س) نسبت به خواندن نماز فرزندان خود در اول وقت و آن هم با انگیزه رهایی از انجام یک تکلیف سخت دغدغه‌مند باشد.

حجت الاسلام سلیمی گفت: دشمنان با تغییر سبک زندگی اهداف اسلام ناب و انقلاب اسلامی را نشانه گرفته‌‌اند، همه ما باید با مهر و محبت، فرزندان را به نماز عادت دهیم تا از این امر، خاطره تلخی نداشته باشند.

وی بیان بیان اینکه دشمنان به دنبال ترویج سبک‌های پوچ زندگی خود در جامعه ما هستند افزود: سعادت فرزندان خود نهادینه کردن فرهنگ نماز خوانی با بهره گیری از سبک زندگی اسلامی و فاطمی تضمین کنیم.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: