• تاریخ: دی ۱۱, ۱۳۹۶-۸:۱۱
  • شناسه خبر: 68442

اجرای طرح اقتصاد مقاومتی صنعت پرورش شتر مرغ در میناب+تصویر

یک کارآفرین مینابی با استفاده از ظرفیت‌های کشاورزی،دامی و پرورش طیور با راه اندازی کارگاه پرورش شترمرغ در روستای دمشهر اشتغال انجام داده است. ...

به گزارش میناب جنوب،یک کارآفرین مینابی با استفاده از ظرفیت‌های کشاورزی،دامی و پرورش طیور با راه اندازی کارگاه پرورش شترمرغ مولد در روستای دمشهر اشتغالزایی انجام داده است.

عباس کریمی با مشارکت یکی از فعالان اقتصاد مقاومتی با سهم آورده ۱۷۰ میلیون و با دریافت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی از بسیج سازندگی شهرستان میناب در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی موفق به راه اندازی دو مزرعه پرورش شتر مرغ مولد در روستای دومشهر شده است.

عباس کریمی ،فعال اقتصاد مقاومتی در گفتگو با میناب جنوب، گفت: در حال حاضر با ۳۰ قطعه شترمرغ در دو واحد سنتی برای ۳ نفر تا کنون اشتغالزایی کرده است.

وی یادآور شد:در صورت حمایت و واگذاری تسهیلات بیشتر از سوی نهاد های متولی با بهره‌بردای و توسعه کارگاه های پرورش شترمرغ برای بیش از ۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در روستا شغل ایجاد خواهد شد.

کارآفرین نمونه شهرستان میناب در زمینه پرورش شترمرغ نیز در این کارگاه اظهار داشت: پرواربندی شترمرغ سالانه حدود ۴۵ درصد سود دارد که رقم مناسبی است و لازم است توسعه یابد.

این کارآفرین مینابی قیمت شترمرغ ماده ۲۰ میلیون تومان،شترمرغ نر ۱۰ میلیون تومان و قیمت تخم نطفه دار شترمرغ ۱۰۰ هزار تومان و بدون نطفه را ۲۰ هزار تومان بیان کرد و علت عدم توسعه این صنعت پرسود در شهرستان میناب را نبود بازاریابی دانست.

به گفته این فعال اقتصاد مقاومتی یک شترمرغ مولد، چند برابر یک گاو ماده سود دهی دارد.

این کار آفرین مینابی این کارگاه اقتصادی را در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع در روستای دمشهر میناب راه اندازی کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: