• تاریخ: تیر ۲۰, ۱۳۹۶-۱۵:۰۳
  • شناسه خبر: 64557

با هدف اشتغالزایی ؛

اجرای طرح کارورزی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در میناب

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میناب از اجرای طرح کارورزی با هدف جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار از مقطع کاردانی تا مقطع دکتری در این شهرستان خبرداد. ...

فیروزه میرابی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب در گفتگوی اختصاصی با میناب جنوب، با تشریح جزئیات اجرای طرح کارورزی در این شهرستان گفت: جامعه هدف اجرای این طرح، دانش آموختگان دانشگاهی گروه سنی ۲۳ ساله تا ۳۲ ساله در همه رشته‌های دانشگاهی برحسب نیاز بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و تعاونی هستند.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میناب افزود: بر اساس دستور العمل اجرایی آیین نامه نظام هماهنگ طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، مهم‌ترین اهداف طرح کارورزی، افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش‌آموختگان از طریق انتقال مهارت، تجربه در محیط کار، فراهم کردن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادی،ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان و ارتقای اخلاق و صلاحیت حرفه‌ای دانش آموختگان است

وی با هدف جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار از مقطع کاردانی تا مقطع دکتری تصریح کرد: همه فارغ التحصیلان بیکار و جوانان جویای کار با ثبت نام در این طرح، مشمول بیمه حوادث شده و یک سوم حداقل دستمزد از سوی دولت به آنها پرداخت می‌شود.

به گفته میرابی، طول دوره کارورزی حداقل شش ماه و حداکثر یکسال برای هر کارورز بر اساس استانداردهای مصوب آموزشی مهارت تعیین می‌شود، مدت آموزش در هر ماه ۱۴۰ ساعت خواهد بود و ثبت نام شوندگان باید در هر روز حداقل شش و حداکثر ۸ ساعت آموزش های لازم را ببینند.

رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی میناب اظهار داشت: فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار که کمتر از ۳سال از زمان فارغ التحصیلیشان نگذشته باشد و حداقل ۳ ماه از ثبت نام آنها در مرکز کاریابی و مشاغل شغلی سپری شده از مقطع کاردانی تا دکتری می تواننددر این طرح نام نویسی کنند و در دوره های کارورزی ۶ ماهه شرکت کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی میناب تاکید کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای موظف است نسبت به تهیه استانداردهای آموزشی، اقدام و مراتب را به نحو مقتضی به اطلاع دستگاه‌های مجری و ناظر استانی و سایر افراد و نهادهای ذی ربط برساند

میرابی گفت: طرح کارورزی از لحاظ برخورداری از پوشش قانون کار و تامین اجتماعی هیچ گونه حقی برای کارورز و تعهدی برای واحد پذیرنده کارورز ایجاد نمی‌کند.

وی تصریح کرد: کمک هزینه آموزشی کارورزی حداقل تا سقف معادل یک سوم حداقل دستمزد در کشور خواهد بود که به تناسب حضور در واحد پذیرنده در طول دوره کارورزی محاسبه و پس از موفقیت در آزمون  فنی و حرفه ای توسط دستگاه ناظر به کارورزان مقطع کارشناسی و بالاتر پرداخت می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: