• تاریخ: فروردین ۲۰, ۱۳۹۲-۱۰:۳۹
  • شناسه خبر: 168

احضار تعدادی از مدیران سابق وزات نیرو در پی اعتراض کشاورزان/ کسی در این ماجرا کشته نشد

تعدادی از مدیران وزارت نیرو در خصوص درگیری های اواخر سال گذشته کشاوزان در اصفهان به دادسرا احضار شدند. قاضی محمدرضا حبیبی ، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت : از چهار روز قبل زاینده رود باز شده و از امروز آب در میان کشاورزان توزیع شد. ...

تعدادی از مدیران وزارت نیرو در خصوص درگیری های اواخر سال گذشته کشاوزان در اصفهان به دادسرا احضار شدند.
IMG09210094

قاضی محمدرضا حبیبی ، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت : از چهار روز قبل زاینده رود باز شده و از امروز آب در میان کشاورزان توزیع شد. متاسفانه عدم مدیریت مدیران سابق وزارت نیرو در اجرای قانون توزیع عادلانه آب، عامل اصلی در وقوع این مشکل بود.

وی افزود : وزارت نیرو باید آب را به گونه ای تخصیص می داد تا به افرادی که حق آبه دارند خسارتی وارد نشود. مدیران سابق این وزارتخانه به وظایف خود ، به خوبی عمل نکرده و باعث شدند هزینه سنگینی به نظام وارد شود.

دادستان اصفهان تاکید کرد : با شکایت کشاورزان پرونده ای در شعبه بازپرسی در دادسرای اصفهان تشکیل شده و برخی مدیران سابق وزارت نیرو از سوی بازپرس به دادسرا احضار شده است.

قاضی حبیبی خبر کشته شدن چند کشاورز در این ماجرا را رد کرد و گفت : در این اتفاقات چند تن مجروح شدند اما فردی کشته نشد.

وی از بازداشت افرادی که خط لوله یزد را تخریب کرده بودند خبر داد و گفت : این افراد با سپردن قرار تامین در حال حاضر آزاد هستند و به اتهام آنها در دادسرا رسیدگی خواهد شد.

این مقام قضایی خاطر نشان کرد، به شکایت مصدومان نیز در دادسرا نظامی رسیدگی خواهد شد. در حال حاضر با هماهنگی مسوولان استان ، آرامش نسبی در منطقه برقرار است و با اقدامات صورت گرفته امیدواریم در آینده شاهد تکرار این اتفاقات نباشیم.

گفتنی است، در آخرین روزهای سال گذشته تعدادی از کشاورزان شرق استان اصفهان در اعتراض به حق آبه خود و انتقال آب زاینده رود به یزد ، اقدام به تخریب خط لوله انتقال آب به یزد و تجمع کردند که با دخالت پلیس و قول مسوولان استان این ماجرا پایان یافت.

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: