• تاریخ: بهمن ۲۸, ۱۳۹۴-۱:۱۷
  • شناسه خبر: 50800

ادامه بحران بحرین، برگ برنده آل سعود

با گذشت پنج سال از انقلاب مردمی بحرین هیچ چیز در اوضاع دشوار این کشور تغییری نکرده است و آل خلیفه نیز همچنان دنباله رو محض آل سعود است بدون اینکه بتواند برای حل و فصل اوضاع جاری ابتکار عمل نشان دهد. به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب به نقل از تسنیم،هرچند پنج ...

با گذشت پنج سال از انقلاب مردمی بحرین هیچ چیز در اوضاع دشوار این کشور تغییری نکرده است و آل خلیفه نیز همچنان دنباله رو محض آل سعود است بدون اینکه بتواند برای حل و فصل اوضاع جاری ابتکار عمل نشان دهد.

فلففلفلف

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب به نقل از تسنیم،هرچند پنج سال از انقلاب مردم بحرین گذشته است اما هیچ چیز در پرونده دشوار این کشور تغییری نکرده  است و  آمریکا و انگلیس  اصول دموکراسی و حقوق بشر در بحرین را فدای منافع خود کرده و حتی از این نیز فراتر رفته و تا آنجا بر تحقق منافع خود تاکید دارد که در کنار نظام آل خلیفه قرار گرفته‌اند.

اعتراف یکی از سفرای غربی به شکست در بحرین

یکی از نیروهای انقلابی بحرین در دیدار با سفیر یک کشور غربی از او در مورد سیاست های غرب در قبال کشورهای عربی خلیج فارس سوال کرده و اظهار داشت: انقلاب بحرین وارد پنجمین سالگرد خود شده است در حالی که نظام همچنان غرق سرکوب شیعیان با هر وسیله ممکن است آیا شما این موارد را می بینید؟

این سفیر غربی در پاسخ به این سوال گفت: چه بسا رویکردهای بدوی خاندان حاکم بحرین دلیل این اقدامات باشد زیرا روح انتقام جویی با بدویت عجین است.

این انقلابی بحرینی همچنین افزود: شما از آزادی ملت ها و دموکراسی و حقوق بشر صحبت می کنید اما اصول مورد تاکیدتان  در بحرین چیست؟

این سفیر غربی در پاسخ گفت: بله ما در تحقق اصول خود در بحرین شکست خوردیم از همین رو دیگر برای باختن منافع خود آمادگی نداریم.

انتقام بی امان آل خلیفه از انقلاب ۱۴ فوریه

یک نیروی انقلابی سرشناس بحرینی نیز که خواست نامش فاش نشود، در ارزیابی اوضاع سیاسی جاری بحرین پنج سال پس از انقلاب مردمی این کشور گفت: نظام حاکم در حال انتقام بی امان از انقلاب ۱۴ فوریه بود و هرچیزی را که با آن گره خورده  است، نابود می کند.

نظام حاکم بحرین مطیع محض آل سعود است

وی ادامه داد: نظام حاکم کاملا مطیع نظام سعودی و دنباله رو آن است و روشن است که نظام سعودی نیز در صدد آغاز جنگ علنی طایفه ای در بحرین است .

به گفته وی، بدون هیچ مبالغه ای می توان گفت که بحرینی ها و نیز اهالی منطقه الشرقیه در عربستان در وضعیت بد و نگران کننده ای به سر می برند.

این انقلابی بحرینی تاکید کرد که غربی ها تصمیم گرفتند با این وضع همراه شده و اجازه آن را صادر کنند و حتی برخی از این کشورها راهبرد موثری را برای راهی که آل خلیفه در پیش گرفته اند، وضع کردند.

وی در پاسخ به اینکه منظور شما از برخی از غربی ها که این راهبرد را در پیش می گیرند چیست؟ گفت: طبعا منظور انگلیسی ها هستند.

این انقلابی بحرینی ادامه داد: آیا می دانید غربی ها در پیامی روشن به جمعیت الوفاق از آنان خواستند دبیر کل خود را همین الان تغییر دهند؟

وی در پاسخ به این سوال که این پیام چگونه ابلاغ شد؟ اظهارداشت: این پیام شفاهی بود و انگلیسی ها در دیدار با معاون سابق الوفاق اعلام کردند که باید دبیر کل این جمعیت تغییرکند تا جایی که الوفاق در این خصوص تحت فشار قرار گرفت تا از این طریق وحدت و موضع یکپارچه آن از بین برود.

وی در مورد اینکه در این شرایط راه حل چیست؟ به روشنی پاسخ داد: ادامه راه و صبر در برابر همه فشارها  زیرا بازی غرب در برابر اوضاع جاری کثیف بلکه غیر انسانی است.

اما یکی از اعضای سرشناس الوفاق در مورد چگونگی دریافت پیام انگلیس اینگونه توضحیح داد: ما چنین پیام هایی را از هیچ کس قبول نخواهیم کرد و الان نیز گویی چنین پیامی دریافت نکرده ایم.

تاکید انقلابیون بر تحقق تغییرات واقعی و ملموس در کشور

همچنین یکی دیگر از اعضای سرشناس الوفاق که خواست نامش فاش نشود، گفت که اخیرا انگلیسی ها با ما تماس گرفته و با نمایندگان دست اندرکار مسائل حقوقی تشکیل جلسه دادند و البته برخورد مثبتی داریم و با همه کاملا منطقی برخورد می کنیم و موضعی که مانع تماس با کسی شود، اتخاذ نمی کنیم و در این خصوص باید یادآور شد که از اقدامات سفیر سابق انگلیس و معاون او با خبر هستیم و می دانیم که موضع او در برابر مخالفان بحرینی کاملا منفی است.

وی با تاکید بر وحدت و یکپارچگی انقلابیون بحرینی افزود: موضع ما مبتنی بر لزوم تغییرات واقعی به شیوه مسالمت آمیز است و صد البته همه این اقدامات در راستای خدمت به آینده کشور صورت می گیرد به ویژه اینکه ما در برابر ه پیشنهادی انعطاف داشته اما در درجه اول و آخر منافع ملت در اولویت قرار دارد.

هیچ انتظاری از آل خلیفه نمی رود

این عضو سرشناس الوفاق در مورد چشم انداز بحران سیاسی کشور اظهار داشت: رهبران انقلابیون هیچ اقدامی از سوی آل خلیفه انتظار ندارند و برخی نیز معتقدند که نظام حاکم از هرگونه ابتکار عمل برای حل و فصل بحران موجود ناتوان است.

جنگ قدرت در داخل خاندان حاکم

وی تاکید کرد: خاندان حاکم از درون بر سر منافع و قدرت و ثروت کشور به جان هم افتاده اند و همه دنباله رو نظام سعودی هستند که آن نیز تمایلی به حل و فصل مشکلات بحرین نداشته بلکه مایل است این وضعیت به همین روال ادامه پیدا کند تا بتواند از آن به عنوان برگ برنده در جنگ منطقه ای استفاده کند.

اما در خصوص تاثیر مثبت توافق هسته ای بین ایران و غرب نیز یکی از انقلابیون بحرینی گفت که به طور صریح باید گفت که بر خلاف تصور برخی مبنی بر تاثیر مثبت این توافق دست کم در خصوص پرونده حقوق بشردر بحرین باید گفت که چنین تاثیری را نمی توان انتظار داشت زیرا اولویت ایرانی ها اکنون در سوریه است نه بحرین.

منبع: الاخبار.

این گزارش ادامه دارد…

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: