• تاریخ: بهمن ۱۷, ۱۳۹۶-۱۲:۳۷
  • شناسه خبر: 69401

یادداشت شهروند مینابی:

خدمات نظام جمهوری اسلامی باید با قلم و زبان تبیین شود/ گرایش های سیاسی منجر به کمرنگ شدن خدمات نظام نشود

رئیس شورای اسلامی کلان روستای مجتمع امام (ره) توکهور و هشتبندی میناب نوشت:خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی باید با قلم و زبان بیان شود و گرایش های سیاسی یا انگیزه های دیگرنباید مسیر را به سمت کمرنگ نشان دادن خدمات گردد. ...

 

به گزارش  میناب جنوب،ابراهیم کمالی رئیس شورای اسلامی کلان روستای مجتمع امام (ره) توکهور و هشتبندی  طی یادداشتی به بیان ارائه خدمات نظام جمهوری اسلامی در مناطق محروم میناب پرداخت و اینطور نوشت که: بار دیگر دهه مبارک فجرو سالروز تولد مولودی مبارک به نام جمهوری اسلامی از راه رسید در این دهه آنچه ضرورت دارد بیان خدمات وافتخارات این نظام الهی ومردمی است.

شورای مجتمع امام(ره) همواره معتقد بوده است که خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی باید با قلم و زبان بیان گردد و گرایش های سیاسی یا انگیزه های دیگرنباید مسیر را به سمت کمرنگ نشان دادن خدمات یا زیر سوال بردن آنها ببرد زیرا این امر هم منجر به تداعی ناکارامدی نظام در اذهان می شود و هم یاس و دلسردی مردم را به دنبال دارد .

کاری که متاسفانه در مقطعی با دلیل خاص انجام گرفت و در مقابل مجموعه ای که درمنطقه خدمات نظام را با ز گومی کردند هم مورد بی مهری قرار گرفتند وهم متهم به این شدند که دارند بزرگنمایی می کنند و هنوز گاهی هم این اتهام برآنها وارد می شود.

گرچه خدمات و افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی در پهنای کشور اسلامی بسیار و بی شمار است اما دراین مطلب از جایگاه شورای اسلامی یک روستا ی بزرگ بنا داریم از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در روستای بزرگ مجتمع امام(ره) واقع دربخش ولایتمدار توکهورهشت بندی ازتوابع شهرستان میناب سخن به میان بیاوریم.

مردم این روستا که از مهاجران روستاهای دور دست و کوهستانی بوده اند در رژیم طاغوتی پهلوی هم از نظرمعیشتی و رفاهی زیرخط فقر بوده وهم ازنظرخدمات عمومی به طور مطلق محروم بوده اند این امر نیز درآن حکومت طبیعی بود زیرا درآن رژیم مفهومی به نام عدالت اجتماعی و رسیدگی به محرومین وجود نداشت.

بعد از پیروزی شکوهمندتظام جمهوری اسلامی به رهبری بت شکن زمان وخمینی کبیر با محور قرارگرفتن اصل عدالت اجتماعی واصل حمایت و رسیدگی به محرومین وتاکیدات ویژه امام امت برروی این دواصل و با مهاجرت مردم به این روستا باتوچه به فراهم آمدن زمینه های مهاجرت توسط نظام, زندگی مردم این روستا هم ازنظرمعیشتی و رفاهی وهم ازنظرخدمات عمومی متفاوت گردید.

در زمینه راه روستا و راههای مواصلاتی محلات ابتدا مردم این روستا از راه خاکی برخوردارشدندوبعدازچندسال راه اصلی روستاآسفالت گردید سپس راههای مواصلاتی محلات دردستورکارقرارگرفتند و اکنون به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی اکثر راههای مواصلاتی محلات آسفالت گردیده اند.

علم آموزی یکی ازنعمت های بزرگی است که در رژیم ستمشاهی مردم ازآن محروم بودندامادرنطام جمهوری اسلامی با فراهم شدن زمینه های آن مردم این روستای شهیدپرور از نعمت علم برخوردارشدند.
درهمین زمینه ابتدا دبستان شهیدپاکنژاد در این روستاآغاز به کارکردسپس دبستان علی اکبر هجرت وپس ازآن درچند سال بعد بعد مدرسه راهنمایی شهیدمحمودمسلمی و در ادامه مدرسه راهنمایی دخترانه طوبی و در نهایت دبستان شهید غلام نژاد تاسیس وآغاز به کارکرد.
جوانان این روستا پس از پایان تحصیلات دوره متوسطه اول تحصیلات متوسطه دوم خود را درشهرهشتبندی یا روستاهای نزدیک به این روستا می گذرانند.
با ایجاد این شرایط تحصیلی توسط نظام اسلامی با کمال افتخار باید گفت بسیاری از پسران و دختران این روستا درحوزه و دانشگاه و رشته های مختلف درحال تحصیلات تکمیلی خود هستند.

برق نیز یکی از نعمت های حیاتی وضروری می باشد مردم این روستا در رژیم ستمشاهی در محل سکونت سابق خودازآن محروم بودند اما درنظام عدالت محور جمهوری اسلامی از این نعمت بزرگ و حیاتی برخوردار شدند.

مردم روستا از برق هم در زمینه خانگی وهم کشاورزی وغیره استفاده می کنند و استفاده کشاورزان از برق درامرکشاورزی هم به توسعه کشاورزی آنان وهم به معیشت آنان کمک زیادی کرد.

آب شرب بهداشتی یکی دیگر ازنیازهای حیاتی وضروری انسان ها می باشد که باز در آن رژیم منحوس مردم از آن محروم بودند اما بعد از پیروزی شکوهمند اسلامی باایجاد شبکه آب رسانی همه محلات این روستا تحت پوشش این نعمت بزرگ قرار گرفتند.

گرچه پس از چند سال بعد به دلیل کم شدن آب چاه مشترک وفرسوده شدن شبکه آب رسانی مردم دچار این مشکل حیاتی شدنداما با حفر چاهی که درخود روستا حفر گردید اکثرمحلات این روستا از آب شرب بهداشتی برخوردار شدند درکنار آن ایجاد شبکه آب رسانی جدید در همه محلات روستا دردست اجرا می باشد که امید واریم با اتمام این پروژه بزرگ در دست اجرا خدمت رسانی نظام اسلامی دراین حوزه به پایان خود نزدیک شود.

مراقبت های اولیه بهداشتی از حقوق اولیه واز نیازهای ضروری دیگری می باشد که درسلامت خودروستایان وفرزندانشان نقش به سزایی دارد اما درآن رژیم مردم با آن غریبه بودند.هم اکنون مردم این روستا با دارا بودن یک مرکز بهداشت تحت مراقبت های بهداشتی قراردارند.

طرح هادی نیز از جمله خدمات نظام جمهوری اسلامی به روستائیان بوده که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مجری آن درسطح روستاها بوده است که در روستای مجتمع امام (ره) نیزدردومحله این طرح از طرف بنیاد مسکن اجرا گردیده ومردم از آن بهره مند گردیده اند.

یکی از سیاست های اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی توجه به مسکن روستایی بود به همین منظور بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شکل گرفت واین بنیاد پس از شکل گیری توانسته است خدمات بسیاری رابه مردم محروم روستایی ارائه بدهد که در روستا ی مجتمع امام (ره) نیزبخشی قابل توجهی از مردم از این خدمات نظام بهره مند شدند وصاحب خانه شدند.

پارک محله ها برای جمعیت کودک ونونهال به عنوان یک نیاز ویژه واساسی محسوب می شودشایدبعضی از بزرگترها این نیاز کودکان را درک نکنند وآن را خیلی جدی تلقی ننمایند اما بعد از پیروی انقلاب در روستای بزرگ مجتمع امام (ره) هفت پارک محله و یک پارک عمومی وجود دارد..

طی آینده نزدیک به تعداد آنها نیز افزوده خواهدشدو برآوردن این نیاز کودکان نیزازجمله خدمات نظام جمهوری اسلامی به این قشر از جمعیت روستایی می باشد.

در این خصوص یک پروژه مشارکتی زمین فوتسال از طرف دهیاری روستا درحال اجرا ست که به پنجاه درصدپیشرفت فیزیکی خود نزدیک می شود امید واریم که اداره ورزش و جوانان به تعهدات خودازجمله تامین چمن مصنوعی عمل کنند تا جوانان ولایت مدار این روستا به آرزوی دیرینه خود دراین راستا برسند.علاوه براین پروژه، پروژه زمین والیبال نیز زیرسازی و بتن ریزی آن نیز انجام شده وهم زمان با زمین فوتسال به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: علاوه براین دو پروژه برای همه پارک محله ها میز تنیس ودرحدمقدور وسایل بدنسازی خریداری شده که درآینده نزدیک درمحل خود نصب خواهند شد تا مورد بهره برداری جوانان عزیز قرار بگیرد.این خدمات در روستا حاصل نمی شد مگر با حمایت دولت های جمهوری اسلامی که سرمنشاء این خدمات نیز همان نگاه عدالت محوری نظام اسلامی بوده است.

در رژیم جنایتکارپهلوی در روستاهای محل سکونت خود در فقر مطلق به سر برده و به سختی روزگار می گذراندند اما بعد از پیروزی انقلاب با عنایت به نگاه عدالت محوری بنیانگذار انقلاب اسلامی ونیز با عنایت به نگاه امام امت به محرومین و مستضعفان این مردم مورد توجه ویژه قرار گرفتند.

در روستا کلان مجتمع امام توکهور و هشتبندی چندین هکتار از زمین های ملی این روستا به صورت مشاء و در قالب یک مجتمع پس از تسطیح و تجهیز در اختیار مردم قرار گرفت وبرهمین اساس این روستا مجتمع امام (ره) نام گرفت علاوه براین زمین های دیگری نیز همراه با تسهیلات به بعضی از مردم واگذار گردید فعالیت مردم برروی این زمین ها باعث شد که سطح زندگی و معیشت آنان به صورت چشمگیری ارتقاء پیدا کند.

علاوه براین فراهم شدن زمینه برقی شدن پمپ های کشاورزی و قطره ای نمودن زمین های کشاورزان وبالا رفتن سطح کشت و صرفه جویی در هزینه ها به بهبود معیشت کشاورزان کمک بسیاری کرد.

درخصوص پیشرفت و عمران روستاها موضوع دیگری که قابل به بیان بوده این است که وجودنهادی به نام شورا ونیز دهیاری در روستا ها در توسعه وپیشرفت وخدمات دهی آنان نقش به سزایی داشته واین دو نهاد نیز خود مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی در روستاها می باشند.

در کنار این خدمات بیان شده مشکلاتی نیز هنوز متوجه این روستای بزرگ می باشد که در جای خود پرداخته خواهند امید این است که با همراهی وهمت مسئولین این مشکلات نیز مرتفع گردند.

مردم این روستای بزرگ نظام جمهوری اسلامی با محوریت ولایت فقیه را یک هدیه الهی قلمداد کرده و همواره قدردان این نظام وپشتیبان آن بوده اند و خواهند بود بهترین ادعا دراینباره همان مشارکت بالای این مردم در انتخابات مختلف می باشد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: