• تاریخ: تیر ۱۷, ۱۳۹۶-۱۷:۳۷
  • شناسه خبر: 64485

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب:

ارسال «۶٠» اثر به دبیرخانه جشنواره شب شعر رضوی هرمزگان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میناب گفت: ٦٠از مجموع 60 اثر ارسالی به دبیرخانه شب‌شعر رضوی ٢٠ اثر را برای خوانش در شب‌شعر انتخاب شده است. ...

به گزارش میناب جنوب،رضا اوژند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میناب در نخستین جشنواه شب شعر رضوی در میناب گفت: توجه به نشر و گسترش معارف الهی و فرهنگ اهل‌بیت (ع) نقش اساسی در مصون‌سازی جامعه در برابر آسیب‌ها و چالش‌ها دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میناب افزود: برای توسعه منویات و نشر معارف الهی، بهره‌گیری از توانمندی شاعران و همراهی اهالی فرهنگ و هنر در جهت نشر فرهنگ ائمه اطهار (ع) به‌ ویژه فرهنگ منور رضوی در باید برای حرکت در این مسیر از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

وی وجود امام رضا (ع) و بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان نعمتی بزرگ برای ایرانیان برشمرد و ابراز کرد: در زمینه آشنایی هر چه بیشتر مردم به ‌ویژه قشر جوان و نوجوان با ابعاد وجودی و سیره و روش امام رضا (ع) می‌بایست از هنر و ظرفیت‌های فرهنگی نهایت بهره را برد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میناب بیان داشت: این برنامه با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری، مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین به‌ویژه حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.

به گفته اوژند از میان «۶٠» اثر ارسالی به دبیرخانه شب‌شعر رضوی توسط اعضای هیئت‌علمی انجمن شعر و ادب میناب تعداد ٢٠ اثر را برای خوانش در شب‌شعر انتخاب شده است که آثار ارائه ‌شده در این شب‌ شعر به جشنواره ملی شعر رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) که در سال جاری برگزار می‌شود، ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: