• تاریخ: فروردین ۲۷, ۱۳۹۸-۹:۰۳
  • شناسه خبر: 73586

دبیراجرایی نخستین جایزه شعر رامی:

ارسال۶۵۲اثر از ۱۶۳ شاعر به دبیرخانه جایزه شعر رامی

دبیر جشنواره شعر رامی از تمدید ارسال اثر تا 28 فروردین به دبیرخانه خبرداد و گفت: تا کنون 652 اثر از 163 شاعر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. ...

یداله شهرجو، دبیر اجرایی نخستین جایزه شعر رامی در گفتگوی اختصاصی با میناب جنوب، از تمدید دو روزه ارسال آثار به دبیر خانه شعر رامی خبر داد و گفت:شاعرانی که تا کنون موفق به ارسال آثار خود نشده اند می توانند تا ۲۸فروردین ماه نسبت به ارسال شعرهای خود به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند.
دبیراجرایی نخستین جایزه شعر رامی شهرستان میناب در خصوص میزان استقبال شاعران استان هرمزگان از این جشنواره ادبی ، استقبال و میزان شرکت را فراتر از تصور اولیه و بسیار مطلوب توصیف کرد.

شهرجو  با بیان اینکه اثرهای ارسالی به دبیرخانه جشنواره شعر رامی از سراسر استان هرمزگان می باشد و افزود: تا کنون ۶۵۲ شعر از ۱۶۳ شاعر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که با توجه به روزهای باقیمانده این میزان رو به افزایش است.
شهرجو، به کدگذاری شعرها و تشکیل جلسات کمیته های علمی برای گزینش و انتخاب آثار برتر اشاره کرد و افزود: در مرحله اول از میان تمامی شرکت کنندگان ، هفتاد نفر انتخاب خواهند شد که از این تعداد برای شرکت در کارگاه آموزشی یک روزه حضور خواهند داشت.
وی با اشاره به حضور اساتید مختلف در کارگاه آموزشی گفت: کارگاه آموزشی در ششم اردیبهشت ماه به مدت یک روز برگزار خواهد شد در این کارگاه در خصوص مسایل روز ادبیات تدریس خواهند کرد.

به گفته دبیراجرایی نخستین جایزه شعر رامی در فاصله بین کلاس های آموزشی برنامه شعرخوانی پیش بینی شده و مراسم اختتامیه نیز همان روز برگزار و نفرات برتر نخستین جایزه شعر رامی معرفی خواهند شد.
شهرجو با بیان اینکه بخش ویژه این جشنواره با موضوع خلیج فارس نام گذاری شده است،گفت:به لحاظ اینکه خلیج فارس در شعرهای شاعران جنوبی به ویژه هرمزگان همواره حضوری شاخص و برجسته داشته در این بخش هم به لحاظ تعداد هم به لحاظ کیفیت ، آثار خوبی به جشنواره ارسال شده است.

دبیر اجرایی این جشنواره ادبی ، ایجاد شور و اشتیاق شاعران به ویژه شاعران جوان در شهرهای کوچک استان برای حضور در این رخداد ادبی را قابل تحسین دانست و گفت: امیدواریم با حمایت از اجرای چنین برنامه برنامه هایی  زمینه برگزاری آن در سطح وسیع تری فراهم شود.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: