• تاریخ: تیر ۱۳, ۱۳۹۷-۰:۱۴
  • شناسه خبر: 71388

از کشف کالای قاچاق ۳ میلیاردی تا دستگیری سارقان سایبری در میناب

فرمانده انتظامی شهرستان میناب از شناسایی و دستگیری سارقان اینترنتی و کشف و ضبط بیش از 3 میلیارد کالاس قاچاق در میناب خبر داد. ...

به گزارش میناب جنوب، سرهنگ محمد رستمی فرمانده انتظامی شهرستان میناب با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت شهروندی مبنی بر برداشت اینترنتی از حساب بانکی خود بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا قرارگرفت.

وی افزود:در بررسی های تخصصی مشخص شد متهمان به منظور انجام سرقت اینترنتی، سایتی راه اندازی و با ارسال کد، مشاهده کنندگان  را برای فریب به درگاه جعلی هدایت می کردند.

به گفته رستمی  با انجام اقدامات فنی و تخصصی دو نفر متهم در این زمینه شناسایی و طی یک عملیات منسجم دستگیر شدند.

رستمی با اشاره به اعتراف متهمان به برداشت شارژ از خط اعتباری شهروندان، بیان داشت: با هماهنگی مراجع قضایی و شرکت مربوط خط این افراد مسدود و متهمان نیز پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کلاهبرداران اینترنتی با استفاده از شگرد های خاص اقدام به تحریک و ترغیب افراد کرده و با تشویق آنها به خرید نرم افزار ممنوعه با هدایت به درگاه های جعلی از حساب افراد پول برداشت میکنند که شهروندان باید هوشیار باشند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک مراتب را به پلیس فتا اطلاع دهند

فرمانده انتظامی شهرستان میناب در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: ماموران نیروی انتظامی شهرستان میناب با تلاش شبانه روزی و اجرای طرح های پاکسازی نقاط آلوده و اشرافیت بر محور های مواصلاتی فرعی و اصلی موفق شدند انواع کالای قاچاق و مواد مخدر را کشف کنند.

وی افزود: با تلاش های ماموران نیروی انتظامی ۷تن و ۱۳۵ کیلو گرم لیموی خشک، ۶۰۱ کیلو گرم تریاک، ۱۳۵ کیلوگرم حشیش و دو هزارو ۵۰۰ لیتر گازوئیل کشف شد.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده ۳ میلیارد و پنج میلیون ریال است، اظهار داشت: در این راستا ۲۲ دستگاه خودرو، ۲۴ موتور سیکلت توقیف و ۱۸ متهم و سارق و دومتهم در زمینه جرائم سایبری دستگیر شدند.

رستمی ضرورت مشارکت اقشار اجتماعی با پلیس و حمایت مسئولان از ناجا در توسعه امنیت و آرامش فردی و عمومی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: آرامش و امنیت مردم آرمان مقدس و  هدف تعالی پلیس بوده که حداکثر توان و امکانات خود را در این رابطه بسیج کرده ایم.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: