• تاریخ: شهریور ۹, ۱۳۹۷-۱۲:۲۰
  • شناسه خبر: 71933

استقبال بی نظیر مردم میناب از بازسازی واقعه غدیر+تصویر

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان میناب از تقویت برنامه‌های فرهنگی و استقبال بی‌نظیر از بازسازی واقعه غدیر در میناب خبر داد. ...

 

به گزارش میناب جنوب، طالب احمدی نیافرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب در خصوص بازسازی واقعه غدیر در میناب، ضمن تبریک عید بزرگ امامت و ولایت اظهار داشت: امیدواریم خداوند متعال به همه ما توفیق دهد تا از رهروان و شیعیان واقعی حضرت امام علی (ع) باشیم و امیدواریم حضرت حق به ما قدرت و توانی بدهد تا بتوانیم از این‌گونه برنامه‌های فرهنگی بیشتر برگزار کنیم.

وی افزود: با عنایت خداوند، برای چهارمین بار برنامه بازسازی واقعه غدیر خم در شهرستان میناباجرایی شد؛ اقدامات اولیه اجرای این برنامه از مرداد ماه امسال کلید خورد و با برنامه‌ریزی و تدوین، طراحی لباس، صحنه‌آرایی، انتخاب هنروران و بازیگران، برنامه‌نویسی و ، برنامه‌ها شکل عملیاتی به خود گرفت.

احمدی نیا ادامه داد: شاهد استقبال خوبی از سوی مسئولان و شهروندان به خصوص جوانان و دانش‌آموزان در روستای باغگلان میناب بودیم؛ این حضور نشانگر این است که برنامه‌های فرهنگی از این دست باید با قوت و برنامه ریزی بیشتری در شهرستان دنبال شود.

وی افزود: بازسازی واقعه غدیر از برنامه‌های سنگین و بزرگی است که با ابلاغ سازمان بسیج آغاز شد و ۳۵۰هنرور این نمایش را  در میناب اجرا کردند؛ همچنین از چندین نفر شتر و احشام دیگر در صحنه‌های مختلف این برنامه که دارای دو بخش بود، استفاده شد؛ تمام هنروران این نمایش از بسیجیان شهرستان میناب بودند که از اعضای حلقه‌های صالحین و بسیج هنرمندان انتخاب شدند و بعد از سازمان‌دهی، این نمایش به زیبایی به اجرا درآمد.

سرگرد احمدی نیا گفت: این برنامه در بخش اول شخصیت امیرالمؤمنین، علی (ع) را معرفی کرد و در بخش دوم، دستور خداوند که حضرت محمد (ص)، امام علی (ع) را به عنوان ولی و جانشین خود معرفی می‌کردند، به اجرا درآمد و تمام محتوای خطبه غدیر خم در دو بخش اجرا شد.

وی خاطر نشان کرد: بخشدار محترم بندزرک، شوراهای اسلامی و دهیاری های این بخش، حوزه مقاومت شهید رجایی بندزرک و مردم مومن و ولایتمدار بخش بندزرک، گرد هم آمدند و با همدلی برای اجرای این نمایش، حمایت‌های لازم را انجام دادند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: