• تاریخ: اسفند ۱۹, ۱۳۹۷-۹:۱۰
  • شناسه خبر: 73264

افتتاح نمایشگاه علمی جابربن حیان در مجتمع قلعه هزاره میناب

نمایشگاه دستاوردهای علمی دانش‌آموزان دوره ابتدایی با عنوان جابربن حیان امروز در مجتمع قلعه هزاره شهرستان میناب آغاز به کار کرد. ...

به گزارش میناب جنوب،مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان بعداز ظهر امروز در حاشیه افتتاح این نمایشگاه با اشاره به اهداف برپایی این نمایشگاه اظهار داشت: شناخت پدیده‌ها، تقویت مهارت‌های زندگی در دانش‌آموزان، پرورش خلاقیت و قدرت تفکر در دانش‌آموزان و تقویت روحیه انجام کار گروهی و همکاری با دیگران از جمله اهداف این نمایشگاه است.

موسی دادی‌زاده با بیان اینکه پروژه‌های علمی دانش‌آموزان در نمایشگاه جابر بن حیان شامل پنج پروژه با پنج موضوع است، تصریح کرد: پروژه‌های دانش‌آموزان در قالب طبقه‌بندی، مدل، نمایش، تحقیق و آزمایش در این نمایشگاه ارائه شده است.

این کارشناس با اشاره به پروژه‌های نمایشی دانش‌آموزان خاطر نشان کرد: دانش‌آموز در این بخش یک واقعیت یا اصل را با استفاده از فضای نمایش معرفی می‌کند.

وی افزود: دانش‌آموز در پروژه تحقیق جزییات بیشتر را درباره موضوع پروژه از طریق مشاهده یا منابع مختلف علمی به دست می‌آورد و منابع را تعیین کرده و موضوع تحقیق خود را در آن زمینه انجام می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان یادآور شد:آزمایش یکی دیگر از پروژه‌های ارایه شده در این نمایشگاه است که در این پروژه دانش‌آموز، پاسخ یک مساله را با طی کردن مراحل، روش علمی و انجام آزمایش به صورت تجربی ثابت می‌کند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: