• تاریخ: آذر ۱۱, ۱۳۹۴-۱۳:۲۳
  • شناسه خبر: 38326

امدادرسانی به بیش از ۳۲ هزار نفر از زائران مراسم اربعین حسینی در کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، گفت: از اول آذر تا ساعت ۹ صبح امروز ۱۱ آذر، ۴۰ هزار و ۴۵۲ نفر به پایگاه‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر مراجعه کرده و علاوه بر درمان سرپایی بیش ازهشت هزار و ۳۲۶ زائر، ۶۹ تن نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. به گزارش پایگاه خبری میناب جنوب،ناصر ...

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، گفت: از اول آذر تا ساعت ۹ صبح امروز ۱۱ آذر، ۴۰ هزار و ۴۵۲ نفر به پایگاه‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر مراجعه کرده و علاوه بر درمان سرپایی بیش ازهشت هزار و ۳۲۶ زائر، ۶۹ تن نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

13940618000614_PhotoA

به گزارش پایگاه خبری میناب جنوب،ناصر چرخ‌ساز با اشاره به ارائه خدمات امدادی به زائران گفت: به ۳۲ هزار و ۵۷ تن از زائران از ابتدای آذر تاکنون، خدمات امدادی ارائه شده است.

چرخساز به انجام عملیات جاده‌ای در طرح ملی امداد و نجات اربعین اشاره کرد و افزود: از چهارم آذر تا کنون ۲۹ مورد عملیات جاده‌ای (ایلام:۲۲عملیات، خوزستان:۳عملیات، مرکزی: ۲عملیات، اصفهان:۱ عملیات، سمنان:۱عملیات) انجام شده و به ۲۹۸ حادثه‌دیده خدمات لازم ارائه شده است.

وی با اشاره به امدادرسانی به ۹۴ تن در این حوادث و ارائه خدمت به ۱۳۲ مصدوم این حوادث، عنوان کرد: بر این اساس ۳۸ مصدوم به صورت زمینی و ۷ مصدوم نیز به صورت هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند؛ به علاوه ۱۵ تن از زائران به صورت سرپایی درمان و عملیات رهاسازی برای ۱۳ تن از مصدومان انجام شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به انجام عملیات هوایی این سازمان نیز اظهار داشت: از دوم آذر تا کنون ۹۸ سورتی پرواز انجام شده که طی آن ۷ مصدوم از استان ایلام به مراکز درمانی منتقل و همچنین در این عملیات های پروازی ۴۰ نیروی عملیاتی و ۱۵۰۰ کیلوگرم اقلام امدادی نیز جابه جا شده است.

وی با بیان اینکه ۷۰ پایگاه و پست ثابت، موقت و سیار درون مرزی در این طرح فعال است، اظهار کرد: بر این اساس در طرح ملی امداد و نجات اربعین حسینی ۶۳ دستگاه آمبولانس، ۲۹ دستگاه موتورسیکلت آمبولانسی، ۲۴ دستگاه خودروی عملیاتی، ۷ دستگاه خودروی فرماندهی و ارتباطی، ۴ دستگاه اتوبوس آمبولانسی و ۵ فروند بالگرد برای ارائه خدمات امدادی به زائران بکارگیری شده است.

منبع: شهرخبر

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: