• تاریخ: تیر ۱۵, ۱۳۹۷-۱۴:۱۱
  • شناسه خبر: 71438

خطیب نمازجمعه توکهور و هشتبندی:

امروز فصل یقه گیری و تسویه حساب های سیاسی نیست/کشور نیازمند نیروهای جهادی با تفکر انقلابی است

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با بیان اینکه کشور نیازمند نیروهای جهادی با تفکر انقلابی است گفت: امروز فصل یقه گیری و تسویه حساب های سیاسی نیست و حل مشکلات در گرو هماهنگی همه قوا و مردم است. ...

به گزارش میناب جنوب، حجت الاسلام محمد بارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق علیه السلام؛ یکی از مهمترین توفیقات حیات امام را شکل گیری نهضت بزرگ فرهنگی در جهان اسلام نام بردند و در تبیین این مطلب گفتند:تربیت انسان و شایسته سازی در جامعه؛تربیت شاگردان خاص؛تدوین احادیث؛مبارزه با بدعت ها؛توجه به نسل جوان و مبارزه مستمر با دستگاه جور از مهمترین اقدامات نهضت فرهنگی امام صادق علیه السلام است.
حجت الاسلام بارانی با اشاره به تجمعات بازار تهران و برخی مطالبات مردم در شهرهای مختلف کشور ؛مشکلات مردم در حوزه های مختلف را غیرقابل انکار دانستند و با بیان اینکه مسئولین باید مطالبات مردم را از نزدیک بشنوند گفتند:ما همه برادر و یک ملت واحد هستیم؛لذا فاصله ای بین مردم و مسئولین نباید باشد و این وظیفه هر مسئول دلسوزی است که با دیدن و شنیدن مشکلات مردم تا رفع و یا کاهش آرام ننشیند و پیگیر حل و فصل آن باشد
وی با بیان اینکه مشکلات ؛زخم هایی در بدنه جامعه است و نباید اجازه داد مگس های کثیف و آلوده بر آن بنشینند گفتند:ما دشمن خارجی داریم و از این دشمن عنود و خبیث نباید غفلت کرد اما این موجب نشود که از ضعف های خودمان غافل باشیم .
امام جمعه توکهور-هشتبندی تصریح کرد:ما اگر مشکل داخلی نداشته باشیم؛نه این خرمگس های منطقه میتوانند کاری بکنند و نه ارباب آمریکایی شان میتواند غلطی بکند لذا همه مسئولین موظفند در کنار و همراه مردم باشند.
حجت الاسلام بارانی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت ایران و موج سواری آنها بر مطالبات به حق مردمی اذعان داشت:همه ملت باید هوشیار باشند ؛پادوهای داخلی دشمن و خصوصا منافقین منتظرند از حرکات مردمی سوء استفاده کنند و مطالبات مردم را به حاشیه بکشانند و همگان در رخدادهای اخیر به وضوح مشاهده کردند که چگونه کار را حتی به درگیری مسلحانه کشانده اند.
وی ضمن بیان نقش مهم دولت به عنوان بازوی اجرایی نظام وبکارگیری مدیرانی جهادی وبا روحیه انقلابی به نقش مکمل سایر قوا اشاره کرد و گفت: حل مشکلات در گرو هماهنگی همه قوا و مردم است و همه باید آستین همت را بالا بزنند و به دولت کمک کنند.
حجت الاسلام بارانی با تجلیل از مواضع درست رییس جمهور محترم در سفر به اروپا و حمایت سردار سلیمانی از مواضع ایشان ؛پیام این اقدام را اعلام همدلی و اتحاد ایران و ایرانی در مواجهه با بیگانه به دنیا ارزیابی کرد و گفت:امروز فصل یقه گیری و تسویه حساب های سیاسی نیست بلکه فصل وحدت ؛همدلی و اتحاد است‌.
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی جنگ دشمن علیه ملت را اقتصادی و معیشت پایه دانست و ضمن توصیه به کاهش وابستگی اقتصاد به  درامدهای نفتی افزود:دشمن تهدید می کند که جلوی صادرات نفت ایران را خواهد گرفت اما بدانند تنگه هرمز در ید قدرت فرزندان سلحشور ملت ایران است و اگر حماقت کنید و علیه ملت ما در این رابطه قدمی بردارید مطمئن باشید دیگر نفتی از این منطقه خارج نخواهد نشد.
بارانی درنکته پایانی خطبه دوم ؛ ضمن توصیه ای به مسئولان ؛خواستار بیان مشکلات آشکار و پنهان کشور و همچنین بیان تلاش ها ومجاهدت ها برای رفع آنها شدند و با یادآوری افتتاح پالایشگاه خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی دنیا توسط فرزندان ملت در سپاه پاسداران در اوج تحریم ها و همچنین کوشش مجاهدان عرصه سازندگی در گرمای خوزستان برای آبرسانی به مردم گفتند: به فضل الهی؛با درایت رهبری و ایستادگی و بصیرت مردم از این پیچ تاریخی نیز سربلند عبور خواهیم کرد و به دنیا معنای استقلال و حریت را نشان میدهیم و ان شاءالله هر کسی را که بخواهد جلوی پیشرفت ملت مارا بگیرد زیر پا له خواهیم کرد.
انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: