• تاریخ: خرداد ۱۴, ۱۳۹۷-۱۴:۲۲
  • شناسه خبر: 71167

اولین مراسم از شب های قدر در روستای بلبلی میناب برگزار شد+تصویر

مردم مومن و روزه دار روستای بلبلی میناب یکشنبه شب مراسم شبهای قدر را برگزار کرده و در شب ضربت خوردن حضرت امیر المومنین علی (ع) در رثای آن امام عزیز اشک ماتم ریختند. ...

به گزارش میناب جنوب،مردم با ایمان روستای بلبلی از توابع شهرستان میناب یکشنبه شب با حضوری پر شو در مسجد و حسینه حضرت ابوالفضل(ع) مراسم اولین شب از شبهای قدر را برگزار کردند.
در این مراسم که ححضور جوانان نیز در آن چشمگیر بود ضمن خواندن دعای جوشن کبیر و قرآن در پایان قرآنها را بر سر گرفته و برای خود، مومنان، کشور، رهبری دعا کردند.
همچنین در این شب که مقارن با شب ضربت خوردن حضرت علی (ع) می باشد مردم روزه دار روستای بلبلی به سینه زنی و عزاداری پرداخته و در عزای آن امام همام به سوگ نشستند.
در مراسم ویژه ای که به همین مناسبت برگزار شد حجت الاسلام بهرامی گفت: یکی از دلایل نامگذاری شب قدر احتمالا به این دلیل است که اینقدر فرشتگان از آسمان به زمین فرود می آیند که زمین برای آنها تنگ می شود.
وی افزود: این شبها بسیار عزیز و مهم هستند و روایات زیادی برای احیاء آنها وجود دارد که مومنان باید در این شبها تا صبح بیدار مانده و از برکات فراوان آن بهره گیرند.

حجت الاسلام بهرامی اظهار کرد: قرآن تقوا را شرط نجات از آتش جهنم و قبولی اعمال دانسته که موجب نزول برکات بر شخص و رهایی او از گرفتاری‌ها در دنیا می‌شود.

بهرامی اذعان داشت:از مهمترین مفاهیم خویشاوند و هم ردیف با تقوا در قرآن، ایمان است. هم نشینی این دو واژه در بسیاری از آیات از استلزامی حکایت می‌کند که میان این دو مفهوم برقرار است و نشان می‌دهد که تقوا از لوازم ایمان است.

وی گفت: بخشیده شدن گناهان، امان یافتن از آتش دوزخ و رهایی از خوف و حزن از آثار تقوا در حیات اخروی است. همچنین وعده رهایی و رستگاری برای متقین بارها و بارها در قرآن آمده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ز

 

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: