• تاریخ: تیر ۲۳, ۱۳۹۶-۱۲:۴۷
  • شناسه خبر: 64572

بخشدار بنذرک میناب خبر داد:

ایجاد هفت چشمه گِل فشان در شهرستان میناب

بخشدار بخش بنذرک با اشاره اهمیت صنعت گردشگری از وجود هفت چشمه «گل فشان» در روستای طالوار میناب خبر داد. ...

به گزارش میناب جنوب، یکی از جذاب ترین پدیده های زمین شناسی، گلفشان نام دارد که در آن، مرتبا گل سردی به بیرون پرتاب می شود و این پرتابه ها به مرور مخروط های کوچک و بزگی را تشکیل می دهند که شکل گلفشان و عملی که در آن اتفاق می افتد، در نگاه اول شما را یاد فعالیت های اتشفشانی می اندازد  که بعنوان یک جاذبه بینظیر طبیعی می توان از ان یاد کرد.

منطقه طالوار شهرستان میناب با داشتن هفت چشمه گلفشان بعنوان قطب گردشگری و تفریحی بخش بندزرک می باشد که با فاصله اندکی که با خیابان اصلی دارد فرصتی مناسب برای هم وطنان عزیز جهت مشاهده و بازدید این جاذبه بکر طبیعی و گردشگری است که تعدادی محدود از آن در سطح کشور وجود دارد.

علی بلاک  بخشدار بخش بندزرک میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت: جهت تسهیل دسترسی و بازدید از این جاذبه طبیعی با مشارکت دهیاری و شورای اسلامی بزودی نصب تابلو راهنمای گردشگری ، بازگشایی راه دسترسی مناسب به این منطقه و احداث سرویس های بهداشتی اغاز خواهد شد.

نماینده عالی دولت در بخش بندزرک با اشاره به ویژگی های گلفشان های طالوار عنوان داشت : گل فشانهای مذکور با توجه به خواص درمانی در زمینه بیماریهای مفصلی از گذشته مورد استفاده ساکنین بومی منطقه بوده است که در برخی از مواقع سال بخصوص ایام بارندگی بدلیل واقع شدن  در محدوده رودخانه جو محله غیر فعال می شده که با خشک شدن رودخانه فعالیت این گل فشان ها قابل مشاهده است.

بخشدار بندزرک در خصوص مطالعات علمی انجام شده در خصوص گلفشان های طالوار اظهار داشت: با همت یکی دانش آموزان روستا طالوارو همراهی دو نفر از همکلاسی های وی در پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان میناب و با کمک اساتید مربوطه مطالعاتی در خصوص این گلفشانها انجام شده که بعنوان طرح برتر جشوراره جوان خوارزمی استان هرمزگان به مرحله کشوری راه پیدا کرده است.

یوسف محمدی رئیس شورای اسلامی روستای طالوار در همین زمینه گفت: گلفشانهای طالوار از گذشته مورد استفاده اهالی برای بازدید و همچنین استفاده از خواص درمانی ان بوده است و انشالله با برنامه ریزی های انجام شده تلاش خواهیم کرد این جاذبه گردشگری و طبیعی را برای بازدید سایر هموطنان به خوبی معرفی کنیم .

محمدی همچنین عنوان داشت: با هماهنگی های که با بخشدار محترم بندزرک داشته ایم بزودی احداث راه دسترسی و همچنین احداث سرویس بهداشتی جهت استفاده و بازدید و اسکان هموطنان عزیز از این منطقه تفریحی و گردشگری در دستور کار دهیاری و شورای اسلامی روستا خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: