• تاریخ: آذر ۲۰, ۱۳۹۴-۳:۴۳
  • شناسه خبر: 40336

این نوع زایمان نابودگر سلول‌های مغزی جنین حین تولد

نوع خاصی از زایمان می‌تواند باعث نابودی سلول‌های مغزی جنین در بدو تولد شده و بر کاهش ضریب هوشی نقشی اثرگذار داشته باشد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب  ،کارشناسان هشدار می‌دهند تولد نوزادان به روش سزارین سبب مرگ تعداد زیادی سلول مغزی هنگام تولد به نسبت تولد به صورت طبیعی می‌شود. گفتنی است، بر ...

نوع خاصی از زایمان می‌تواند باعث نابودی سلول‌های مغزی جنین در بدو تولد شده و بر کاهش ضریب هوشی نقشی اثرگذار داشته باشد.

3875678_391

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب  ،کارشناسان هشدار می‌دهند تولد نوزادان به روش سزارین سبب مرگ تعداد زیادی سلول مغزی هنگام تولد به نسبت تولد به صورت طبیعی می‌شود.

گفتنی است، بر این اساس ضریب هوشی کودکانی که به صورت طبیعی به دنیا می‌آیند بالاتر از کودکانی است که به شیوه سزارین به دنیا می‌آیند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، مطالعات قبلی نشان داده است که تولد به شیوه سزارین بر سیستم ایمنی بدن اثر می‌گذارد و سبب بروز خطراتی چون آرتریت در دوره نوجوانی، آلرژی، بیماری‌های التهابی روده و سایر بیماری‌های خودایمنی در کودک می‌شود.
پزشکان اعتقاد دارند هنگام به دنیا آمدن نوزاد به شیوه طبیعی به دلیل قرار گرفتن در معرض انواع باکتری‌ها و عوامل آلرژی‌زا به طور ناگهانی سطح سیستم ایمنی بدن افزایش یافته و مانع از مرگ تعداد زیادی از سلول‌های مغزی پس از تولد در موش‌های آزمایشگاهی است که قابلیت تعمیم به انسان‌ها را دارد.
در تحقیقی همسو محققان دانشگاه ییل ایالات متحده نیز دریافته‌اند، افزایش سطح پروتئین UCP2 در نوزادان به دنیا آمده به شیوه طبیعی باعث افزایش قدرت نگهداری خاطرات کوتاه‌مدت و بلندمدت در آن‌ها می‌شود.
خاطرات کوتاه‌مدت و بلندمدت از مؤلفه‌های کلیدی شاخص IQ در انسان‌ها هستند.
پژوهشگران تفاوت‌های آشکار در ناحیه هیپوکامپ مغز در موش‌های آزمایشگاهی به دنیا آمده به صورت طبیعی و سزارینی مشاهده کرده‌اند.
نتایج اولیه این تحقیق در نشست سالانه انجمن علوم عصب‌شناسی در ماه اکتبر سال جاری میلادی منتشر شده است.
بر این اساس پزشکان به مادران توصیه می‌کنند در صورت عدم وجود منع پزشکی فرزندان خود را حتماً به شیوه طبیعی به دنیا آورند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: