• تاریخ: آبان ۲۷, ۱۳۹۶-۱۰:۲۲
  • شناسه خبر: 67324

فرماندار ویژه میناب:

با هرگونه برداشت غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه میناب برخورد می شود

فرماندار ویژه میناب گفت: برداشت غیراصولی و بی رویه شن، ماسه و رسوبات از بستر رودخانه ها، زمینه ساز تهدیدات جدی زیست محیطی است و تغییر مسیر رودخانه ها به همراه دارد. ...

به گزارش میناب جنوب، افزایش رشد جمعیت شهر نشینی و به تبع آن رشد فیزیکی شهرها ، استفاده از شن و ماسه را به منظور توسعه فیزیکی شهرها با اهداف مختلف در پی داشته بطوری که می توان گفت شن و ماسه نقش عمده ای در احداث ساختمان ها و پروژه های عمرانی دارد.

به دلیل ارزش بالای شن و ماسه رود خانه میناب ، پدیده استخراج آن از بستر رودخانه ها روز بروز افزایش یافته و با اینکه برداشت شن و ماسه در توسعه اقتصادی نواحی جغرافیایی نقش به ظاهر مناسبی دارد اما انجام این عملیات از بستر رودخانه ها پیامدهای زیست محیطی غیر قابل جبرانی را هم می تواند به دنبال داشته باشد.

ابوذر مهدی نخعی فرماندار ویژه شهرستان میناب در نشستی پیرامون برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه ها در این شهرستان گفت: عواقب و آثار منفی برداشت بی رویه و غیر فنی مصالح از رودخانه ها در اکثر موارد قابل جبران نیست.

فرماندار ویژه میناب برداشت های بی رویه و غیر اصولی مصالح از رودخانه های میناب بسیار نگران کننده برشمرد و اظهار کرد: برداشت های غیر مجاز و غیراصولی در رودخانه های این شهرستان پایداری و استحکام سازه ها و تاسیسات آبی را به مخاطره می اندازد و تغییر امتداد مسیر رودخانه را با یک آسیب جدی روبرو می سازد.

فرماندار ویژه میناب ابراز کرد: هرگونه برداشت غیر مجاز و خارج از چارچوب ضوابط که مغایر با قوانین و مجوزهای زیست محیطی باشد ، تخلف است و با متخلفان برخوردجدی می شود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که برخی برداشت مصالح از دل رودخانه ها بصورت پنهانی انجام می شود گفت: رسانه ها با مشاهده موضوعاتی از این قبیل حساسیت جدی به خرج دهند و این موضوع را رسانه ای کنند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: