• تاریخ: می 7, 2020-7:52
  • شناسه خبر: 75532

بسیجیان مینابی به کمک بیماران خاص شتافتند

فرمانده حوزه مقاومت بسیج حوزه شهید رحیمی میناب از حرکت جهادی بسیجیان پایگاه های مقاومت برای اهدای خون به بیماران خاص خبرداد. ...

به گزارش میناب جنوب،احسان صالحی دمشهری فرمانده حوزه شهید رحیمی میناب گفت: با کاهش روند ذخایر خونی در استان هرمزگان تعدادی از بسیجیان پایگاه های حوزه مقاومت شهید رحیمی شهرستان میناب بصورت داوطلبانه خون خود را برای کمک به همنوع در ماه مبارک رمضان به نیازمندان ذخایر خونی اهدا کردند.

فرمانده حوزه شهید رحیمی افزود: اهدا خون زندگی به همنوع است که شاید فرد اهدا کننده هرگز او را نبیند و نشناسند و این بالاترین مرتبه ایثار و از خودگذشتگی است که فردی خون بدن خویش که مایه حیات و بقاء وی است را بدون هیچ گونه چشم داشتی به همنوع خود هدیه کند.

وی بیان داشت: وقتی فردی فقط با نیت کمک به هم نوع برای اهدا خون مراجعه می‌کند، به سوالاتی که درپایگاههای انتقال خون مطرح و از اهدا کنندگان پرسیده می‌شود، بطور کامل و صحیح پاسخ می‌دهد و این موجب افزایش سلامت خونهای اهدایی می‌گردد.

پیش از این نیز  بسیجیان حوزه امام رضا(ع) و صدیقه کبری(س) هشتبندی نیز با اهدای خون خود به کمک بیماران خاص و نیازمند شتافند.

گفتنی است،تمام دستگاه‌های خونگیری در پایگاه‌های انتقال خون شهرستان میناب به طور مستمر گند زدایی و ضد عفونی می‌شود و شهروندان در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند.
شهروندان برای اهدای خون خود به مراکز خونگیری در شهرستان بندرعباس، بندرلنگه و میناب از ساعت ۷ و سی دقیقه صبح تا ۲۲ مراجعه کنند.

هرمزگان روزانه به طور متوسط به ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد خون نیاز دارد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: