• تاریخ: آبان ۲۶, ۱۳۹۶-۱۳:۵۴
  • شناسه خبر: 67320

خطیب جمعه میناب گفت:

بسیج اقدامش قاطع بوده و هیچ گاه به دشمن لبخند نمی زند

امام جمعه میناب گفت: بسیج یک نهاد مردمی است که بنیانگذارش سند بسیج و بسیجیان را به نام خدا زده و هیچ وقت اهل لبخند به دشمنان نبوده است. ...

به گزارش میناب جنوب، حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر خطیب جمعه میناب در آخرین جمعه ماه صفر بیست و ششم آبان ماه در جمع باشکوه نمازگزاران مینابی بسیج یکی از ابتکارات بی نظیر امام خمینی(ره) دانست و گفت: بسیج در همه عرصه ها ورودش قاطع سریع بوده و متعلق به حزب و گروه خاصی نیست.

امام جمعه میناب افزود: فعالیت بسیج در عرض فعالیت های دولت بوده و در سخت ترین شرایط و جایی که از لوح تقدیر خبری نبوده بهترین عملکرد را از این نهاد مقدس شاهد بوده ای.

وی بیان کرد: بسیج هیچ گاه تندرو نبوده، اقدامش سریع و قاطع و هرگز به دشمن لبخند نزده بلکه دشمنان را در جای جای این کرده خاکی زمین گیر کرده است.

معتمدی فر اذعان داشت: امروز هیچ خطری برای دنیای مسلمین بدتر از وهابیت نیست، وهابیت بهودی زاده هستند و در طول حیات ننگینشان یک گلوله را به سمت یهودیت پرتاب نکرده است.

امام جمعه میناب در ادامه پیامبر مکرم اسلام(ص) را اولین واقف در دنیای اسلام و بعد از ایشان حضرت علی (ع) را بعنوان دومین واقف جهان اسلام عنوان کرد.

وی گفت: برکات وقف باید برای مردم محسوس باشد و موقوفات باید به نام شخص احیاء و واقفین باید به سمت کارهای عام و زمین مانده هدایت شود.

معتمدی فر بیان کرد: میناب موقوفات بسیاری دارد اما واگذاری این موقوفات باید به افراد دارای صلاحیت که از نظر سازمانی مورد تائید باشند با مشورت از متولین امر انجام شود.

خطیب جمعه میناب با تاکید بر حفاظت از موقوفات ادامه داد: متصرفین غیر قانونی مطالباتشان را به اداره اوقاف پرداخت کنند تا به نحو احسن هزینه های جمع آوری شده صرف کارهای عام المنفعه شود.

معتمدی فر با اشاره به سفر استاندار هرمزگان به میناب این شهرستان را مستحق توجهات اساسی دانست و اظهار داشت: از توجه و نگاه و استاندار هرمزگان به شهرستان میناب تشکر می کنیم.

امام جمعه میناب نقش مینابی ها در کارهای اقتصادی و اجتماعی یک نقش گمشده ای دانست و گفت: امیدواریم با نگاه استاندار هرمزگان  تعریض جاده میناب به تیاب، توسعه و راه اندازی خورتیاب و بازارچه مرزی بندرتیاب یک رونق اقتصادی در این شهرستان به همراه داشته باشد و خط مسافربری به قم و هرمز میناب را از رکود و سکوت خارج سازد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: