• تاریخ: دی ۱۹, ۱۳۹۶-۶:۲۸
  • شناسه خبر: 68721

بلاتکلیفی ۹ ساله ساخت استادیوم ورزشی ۱۰ هزار نفری میناب

استادیوم ورزشی ده‌ هزار نفری یکی از طرح‌های ویژه ورزشی برای ورزشکاران شهرستان میناب بود که در دور دوم سفرهای دولت دهم به این شهرستان مصوب شد اما باگذشت 9 سال همچنان در بلاتکلیفی قرار دارد. ...

به گزارش میناب جنوب، استادیوم ۱۰ هزار نفری در نزدیکی روستای حاجی خادمی یکی از پروژه‌های مصوب دولت دهم در این شهرستان استادیوم  ورزشی باگذشت عمر دو  دوره از دولت‌ها در جمهوری اسلامی ایران این پروژه همچنان متوقف مانده است.

این پروژه ورزشی مصوب شده که یکی از طرح‌های ملی در شهرستان میناب به‌حساب می‌آید در سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت۱۰هکتار کلنگ آن به زمین زده شد و در اختیار پیمانکار که شرکت توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی کشور است قرار گرفت.

پیمانکار این استادیوم ده‌هزارنفری در میناب بعد از مطالعه و تحقیق جهت ساخت این پروژه ورزشی شروع به کار و بعد از عملیات خاک‌برداری روی زمین تجهیزات اولیه را برای انجام کار در آنجا مستقر کرد.

اما باوجود کارهای انجام‌شده روی این زمین پیمانکار از ادامه ساخت استادیوم فوتبال ده‌هزارنفری به دلایل نامعلوم منصرف شده و این پروژه بعد از گذشت ۹ سال همچنان متوقف مانده است.

یکی از مدیران اسبق اداره ورزش و جوانان شهرستان میناب در دولت دهم گفت: باوجود همه کمبودها در بخش ورزش  به‌خصوص فوتبال شهرستان میناب طی سفرهای استانی دولت دهم به این شهرستان مشکلات ورزش را با هیئت دولت بازگو کرده که درنهایت دولت دهم تصمیم به ساخت ورزشگاه ده‌هزارنفری در میناب گرفت.

به گفته وی در آن زمان پیمانکار این پروژه با دریافت بخشی از اعتبارات اولیه برای انجام مطالعه و تحقیق و همچنین خاک‌برداری و زیرسازی وارد عمل شد که این شرکت پیمانکاری در ادامه دست از عملیات ساخت برداشت و پروژه متوقف ماند.

ازآنجایی‌که شهرستان میناب در بخش ورزش با کمبود زمین ورزشی مناسب مواجه بود ساخت استادیوم فوتبال ده‌هزارنفری نیاز مبرم جامعه ورزش میناب بود.

گفتنی است،طبق توافق، امضاء تفاهم‌نامه در آن زمان با وزارت ورزش و جوانان بسته شد و اختصاص اعتبار به این پروژه از محل اعتبارات ملی و استانی بود و پیمانکار کار خود را آغاز کرد که درنهایت با کمبود بودجه مواجه و عملیات ساخت متوقف شده است.

به گفته یکی از نمایندگان مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اعتبار اولیه اختصاص‌یافته بالغ‌ بر ۲۴میلیارد تومان بوده است که بخشی از اعتبار که نزدیک به ده میلیارد تومان بوده در عملیات ساخت استفاده‌شده است.

این پروژه ملی با افزایش یافتن اعتبار که از محل اعتبارات استانی و ماده ۱۸۰ملی است دوباره شروع به کار خواهد کرد اما با گذشت چند سال هنوز وعده ها عملیاتی نشده است.

شهرستان میناب به‌عنوان دومین شهر بزرگ استان پس از بندرعباس است که در شرق این استان قرار دارد،این شهرستان درزمینهٔ فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی بعد از بندرعباس باوجود جوان‌های بااستعداد توانسته است که در کشور و استان به عناوین باارزش و درخشانی دست یابد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: