• تاریخ: ژوئن 25, 2020-4:08
  • شناسه خبر: 75842

در کمال ناباوری؛

بیمار ۴۹ ساله مینابی پس از ۲۳ روز از مرگ کرونایی نجات یافت

دکتر معلمی گفت: خانم ۴۹ ساله مینابی درکمال ناباوری توانست بدون تنفس مصنوعی و انتقال به بخش کرونا داخلی پس از ۲۳ روز جدال با کرونا و شکست آن، از مرگ حتمی نجات یابد. ...

بعداز ۲۳روز جنگ با کرونا؛ بیمار ۴۹ ساله مینابی از مرگ حتمی نجات یافت

به گزارش میناب جنوب،خانم ۴۹ ساله اهل و ساکن شهر میناب با علائم سرفه، تب شدید و تنگی نفس به اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب مراجعه می کند که پس از معاینه اولیه توسط طب اورژانس با تشخیص مشکوک به کرونا بستری، و به مشاوره متخصص عفونی ارجاع داده می شود.

دکتر زهرا معلمی متخصص بیمارهای عفونی بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) اظهار کرد: با مشاهده سی تی اسکن اولیه و درگیری وسیع دوطرفه ریه و همچنین اکسیژن خون زیر ۵۰درصد با قطعیت ویروس کرونا، بیمار به بخش مراقبتهای ویژه کووید ۱۹ ( آی سی یو کرونا ) با حالت تهویه اکسیژن جهت شروع و درمان فوری منتقل گردید.

متخصص بیمارهای عفونی بیمارستان میناب افزود: این بیمار متاسفانه پس از ۵ روز رفته رفته دچار تنگی تنفسی شدیدتر همراه با استفاده از ماسک های NIV و cpap متصل به دستگاه اینتوبه ( تنفس مصنوعی) پیدا کرد و امید به نجات بیمار ناممکن به نظر می رسید.

دکتر معلمی ادامه داد: از آنجائیکه بیمار در سن نزدیک به میانسالی بود و هنوز مقاومت بدنی با روحیه فعالی داشت، همچنان امید به بازگشت بیمار داشتیم و با مراقبتهای شدید زیر نظر پزشکان بیهوشی و کارشناسان پرستاری بخش آی.سی.یو کووید به صورت رندم ۱۲ ساعته پزشکی با تجویز داورهای اینترفرون، کلترا، IVIg و سایر داروهای مربوطه جهت درمان تخصصی صورت گرفت، که حال بیمار پس از ۱۸ روز با علایم؛ نشانه های بهبودی در بیمار مشهود گردید و امید در روش بکارگیری داروها جهت ادمه درمان برای حصول نتیجه میسرتر کرد.

وی تصریح کرد: بیمار خوشبختانه و درکمال ناباوری توانست بدون تنفس مصنوعی و انتقال به بخش کرونا داخلی پس از ۲۳ روز جدال با کرونا و شکست آن، از مرگ حتمی نجات یابد و با o2sat (اکسیژن خون) ۹۷ درصد بدون اکسیژن از بیمارستان با حال عمومی خوب ترخیص شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: