• تاریخ: بهمن ۱۷, ۱۳۹۶-۱۱:۵۲
  • شناسه خبر: 69396

تحصیل یک سوم دانش‌آموزان مینابی در کلاس‌های تخریبی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان با بیان اینکه برای نوسازی و بهبود وضعیت کلاس‌های غیراستاندارد و غیرایمن در استان نیازمند ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم‌گفت: یک سوم کلاس‌های درس در میناب تخریبی است. ...

به گزارش میناب جنوب،نوید احمدی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان با اشاره به وجود دو هزار و ۵۰۰ کلاس درس غیرایمن در استان اظهار داشت: علاوه بر این یک هزار و ۶۰۰ کلاس درس تخریبی نیز در هرمزگان وجود دارد که باید نسبت به بهسازی آنها اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه بازسازی و بهسازی این شمار فضای آموزشی غیراستاندارد و ناایمن نیازمند ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار است، افزود: امسال بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای نوسازی فضاهای آموزشی استان مصوب شد که تاکنون ۳۸ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان با اشاره به کمک‌های خیران در استانداردسازی و بهسازی فضاهای آموزشی استان، گفت: در سه سال اخیر با کمک‌های صورت گرفته از سوی خیران و با اعتبارات دولتی ۹۰۰ کلاس درس تخریبی در استان بازسازی شدند.

وی ادامه داد: از کل مدرسه‌های تخریبی هرمزگان، میناب با ۱۲۶ مدرسه بالاترین آمار را دارد که ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مدرسه‌های تخریبی و ۱۵ میلیارد ریال هم برای مقاوم سازی مدرسه‌های این شهرستان نیاز است.

این مسئول تصریح کرد: میناب به نسبت جمعیت بیشترین مدرسه تخریبی استان هرمزگان را به خود اختصاص داده و در حال حاضر یک سوم دانش‌آموزان این شهرستان زیر سقف کلاس‌های تخریبی مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: