• تاریخ: اسفند ۹, ۱۳۹۶-۰:۴۳
  • شناسه خبر: 69834

تحقق اقتصاد مقاومتی با تولید کفش در میناب+تصاویر

یک جوان با دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی موفق به راه اندازی کارگاه ساخت کفش ایرانی شد و زمینه اشتغال 10 نفر را فراهم ساخته است. ...

به گزارش میناب جنوب، راه‌حل برون رفت بسیاری از مشکلات تحقق اقتصاد مقاومتی است اجرای اقتصاد مقاومتی نی می‌تواند در راستای بهبود وضعیت اشتغال جوانان تاثیر بسیار خوبی داشته باشد و آنان را نسبت به آینده بهتر امیدوار کند، از این روز برای تهیه گزارشی از روند کارگاه های تولیدی در دور ترین مناطق در شهرستان میناب به روستای حاجی آباد سفرکردیم.

روستای حاجی آباد در ۱۴ کیلومتری شهرستان میناب، روستایی که جمعیت فقیر و مستضعف زیادی در دل خود جای داده است، روستایی که شغل اهالی آن بیشتر دامداری و باغداری است و زنان این روستا هم دوش با مرد خانواده در تامین معاش خانواده با ساخت جارو، تلی بافی، زربافی و ساخت شلوار بندری فعالیت دارند.

در کنار این محرومیت جوانان بومی این منطقه دارای استعداد های نهفته ای هستند، استعداد هایی که امروزه با در اختیار گذاشتن تسهیلات از سوی بسیج سازندگی استعداد ها را شکوفا ساخته و با راه اندازی کارگاه تولید کفش در روستای حاجی آباد زمینه اشتغالزایی روستائیان فراهم شده است.

عباس عباس نیا، یکی از جوانان فعال اقتصاد مقاومتی توانسته است با راه اندازی یک کارگاه ساخت کفش صددرصد ایرانی در این روستا برای هفت نفر بصورت مستقیم و سه نفر بصورت غیر مستقیم شغل ایجاد کند.

به گفته این فعال اقتصادی میزان درآمد تولیدی ماهیانه این کارگاه در ۳ه تا ۵ میلیون تومان بجز هزینه های کارگر ها در نوسان است.

وی گفت: این کارگاه با دریافت تسهیلات ۳۵ میلیون تومانی از بسیج سازندگی توانسته ام راه اندازی کنم.

عباس نیا هدف از اجرای این طرح توجه به تولید کالای ایرانی و نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد مقاومتی و ما می توانیم در روستاهای محروم عنوان کرد.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) به همراه رئیس بسیج سازندگی هرمزگان و مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) میناب در حاشیه بازدید از این کارگاه تولیدی اظهار کرد: ما قطعا از تولید کالاهای ایرانی با هدف اشتغالزایی جوانان بومی و محلی استقبال می کنیم.

وی بیان کرد: مقاومتی‌سازی اقتصاد کشورمان در برابر هجمه‌های دشمنان یکی از راهبردهای کلیدی نظام جمهوری اسلامی است.

سردار ترابی عنوان داشت: سپاه و همه ظرفیت‌های آن در خدمت به تحقق اقتصاد مقاومتی است و دستگاه‌های مختلف می‌توانند از ظرفیت‌های بسیج در قالب همکاری‌ها و طرح‌های مشترک استفاده کنند.

وی گفت: حفظ استقلال کشورمان در گرو توجه به مقوله اقتصاد است و بهترین راهکار برای اصلاح وضعیت اقتصادی کشور نیز مدل اقتصاد مقاومتی است.

سید مجتبی موسوی مسئول بسیج سازندگی شهرستان میناب اظهار کرد: با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی، بسیج سازندگی با محوریت اشتغال‌زایی و صنایع تبدیلی در راستای کمک به رونق تولید و حمایت از کارآفرینان به افراد واجدالشرایط دارای طرح، تسهیلات اقتصاد مقاومتی پرداخت می‌کند.

موسوی تصریح کرد: بسیج سازندگی به عنوان بازوی حمایتی کمک بسیار بزرگی به دولت برای سازندگی و عمران مناطق محروم و توسعه نیافته است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه میناب ابراز داشت: بسیج سازندگی تاکنون توانسته کارهای بزرگی در سطح شهرستان در زمنیه‌های عمرانی، اشتغال‌زایی و برطرف کردن محرومیت اجرا کند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه میناب با تاکید بر تلاش همه دستگاه‌ها به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: با اجرای ۳۵ طرح اقتصاد مقاومتی در میناب برای بیش از ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده است.

موسوی با اشاره به تلاش‌های بسیج سازندگی در بخش‌های مختلف به منظور ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم به ویژه در مناطق محروم گفت: بسیج سازندگی با تمام توان به دنبال برطرف کردن مشکل اشتغال از طریق ایجاد کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی است.

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: