• تاریخ: اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۸-۲:۴۳
  • شناسه خبر: 74005

هجوم کرت های دریایی به ۴۰ هزار هکتار اراضی میناب

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب، گفت: هجوم کرت های دریایی مهاجم به سطح 40 هزار هکتار از اراضی بخش های مرکزی و بندزرک میناب به آفتی تبدیل شده که باید با آن مبارزه کرد ...

به گزارش میناب جنوب،خسرو بهرامی نژاد در نشستی خبری از اجرای ۱۰ پروژه بزرگ آبخیزداری با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: یک پروژه بزرگ دیگر نیز در حوزه آبخیزداری در بخش سندرک با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در دست اجرا و سه پروژه دیگر هم در دست مطالعه و بررسی قرار گرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب، در خصوص رفع تصرف اراضی ملی در شهرستان، گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۶۸ هکتار از اراضی ملی از دست متصرفین خلع ید شده است.

وی، افزود: از سطح ۵۳۰ هزار هکتار از کل اراضی شهرستان حدود ۲۱۸ هزار هکتار پروژه کاداستر(حدنگاری اراضی) روی آن انجام شده است.

بهرامی نژاد، گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳ هزار ۵۰۰ هکتار به مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن و حدود ۳ هزار ۴۵۰ هکتار جهت اجرای طرح های صنعتی و کشاورزی به متقاضیان تحویل و تحول شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب، اظهار کرد: ۱۶۳ هزار و ۵۰۰ هکتار حفاظت مشارکتی اراضی و جنگل ها با مردم محلی و بهره بردارن صورت گرفته است.

این مقام مسئول، بیان کرد: در خصوص کنترل گونه مهاجم سمر(کرت دریایی) نیز که به آفتی تبدیل شده و مقدار آب موجود در دشت هم توسط این گونه درختی از بین می رود باید مبارزه صورت گیرد که تاکنون حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی میناب با حجم ۴ هزار و ۷۰۰ تن برداشت این گونه مهاجم صورت گرفته است.

بهرامی نژاد با بیان اینکه دیگر هیچگونه مجوز جدیدی مبنی بر برداشت شن و ماسه در رودخانه میناب صادر نمی شود، یادآور شد: ۱۲ معدن شن و ماسه در میناب مشغول به فعالیت هستند که باید کم کم معادن سطح رودخانه با توجه به معضلات زیست محیطی که بوجود می آورند جمع آوری شوند.

این مقام مسئول سطح اراضی ملی میناب را ۴۷۰ هزار هکتار عنوان و بیان کرد: مساحت عرصه های جنگلی میناب ۴۶ هزار هکتار، مرتع ۳۲۴ هزار هکتار، بیابانی ۱۰۰ هزار هکتار، مساحت کل اراضی ملی ۴۷۰ هزار هکتار است.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: