• تاریخ: تیر ۲۸, ۱۳۹۷-۷:۴۶
  • شناسه خبر: 71561

تولد ۱۵۴۰ نوزاد طی سه ماهه نخست امسال در میناب

رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از تولد هزار و 540 نوزاد در زایشگاه بیمارستان میناب خبرداد و گفت: از این تعداد یک هزار و 19 زایمان طبیعی و 521 زایمان سزارین بوده است. ...

ندا بهادری مسئول زایشگاه بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب در گفتگویی با میناب جنوب، از تولد یک هزار و ۵۴۰ نوزاد در میناب خبرداد و گفت: از مجموع زایمان انجام شده یک هزار و ۱۹ زایمان طبیعی و ۵۲۱ زایمان سزارین بوده است.

دکتر ندا بهادری افزود: از تعداد یک هزار و ۵۴۰ زایمان تعداد ۷۶۶ نوزاد پسر و ۷۷۶ نوزاد دختر متولد شده که تعداد ۳۴۹ زایمان سزارین اورژانسی و مابقی آن به صورت عادی سزارین انجام شده اند.

به گفته بهادری تعداد مراجعات روزانه به این مرکز درمانی با توجه به مرکزیت حوزه شرق استان بطور میانگین از ۷۰  نفر تا ۹۰ نفر هم می رسد.

تولد ۳۰ نوزاد در کمتر از ۱۸ ساعت

مسئول زایشگاه بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب در همین رابطه گفت: از مجموع نوزادهای متولد شده در بیمارستان میناب تولد ۳۰ نوزاد در مدت زمان کمتر از ۱۸ ساعت کاری در زایشگاه بیمارستان میناب انجام شد.

ندا بهادری کارشناس مامایی خاطر نشان کرد: در مدت زمان کمتر از ۱۸ ساعت تعداد ۱۴ نفر پسر و ۱۶ نفر دختر بدنیا آمدند.

این مسئول زایشگاه بیمارستان میناب یکی از پرترافیک ترین زایشگاههای استان هرمزگان نام برد و افزود: در این زایشگاه بصورت ۲۴ ساعته شبانه روز مادران باردار ویزیت می شوند.

بهادری بیان داشت: تعداد زایمانهای طبیعی در مدت ذکر شده ۲۰ مورد و تعداد زایمانهای سزارین ۱۰ مورد بوده که خوشبختانه هیچ گونه عوارضی برای نوزادان و مادران بوجود نیامده است؛ و همگی در سلامت کامل بسر می برند.
انتهای پیام/ز

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: