• تاریخ: دسامبر 5, 2016-13:47
  • شناسه خبر: 60087

رئیس اوقاف و امور خیریه میناب خبرداد:

ثبت قانونی ۱۰۷۴ موقوفه در میناب

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میناب از ثبت قانونی یکهزار و 74 موقوفه در این شهرستان خبرداد. ...

contentimages_73027به گزارش خبرنگار میناب جنوب،حجت اله قاسمی رئیس اوقاف و امور خیریه میناب  در حاشیه برگزاری همایش یاوران وقف با بیان اینکه میناب یکی از شهرهای اوقافی استان به شمار می رود و در این زمینه دارای پیشینه کهنی است، گفت: تا کنون در شهرستان میناب هزار و ۷۴ موقوفه به ثبت قانونی رسیده که این موقوفه ها بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ رقبه دارند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میناب وقف را سنتی ماندگار و جاودان دارای اثر ماندگارتری در مقایسه با صدقات ،قرض الحسنه و زکات دانست و افزود: بیش از سیصد و ۳۱ رقبه این موقوفات متصرفی است.

وی تاکید کرد: وقف در زمینه ها ی نشر معارف اهل بیت ،توسعه علم و دانش و کمک به اقشار آسیب پذیر،(مستمندان و بیماران نیازمند جامعه) مورد غفلت قرار گرفته که لازم است واقفان، موقوفات خود را در مسیر های جدید هدایت نمایند .

قاسمی خاطر نشان کرد: مردم نباید تصور کنند که برای واقف شدن باید سرمایه هنگفتی داشته باشند و باید این تصور که وقف مخصوص ثروتمندان است اصلاح شود و ‌هر فردی که قصد وقف کردن بخشی از دارایی خود را دارد می تواند با مراجعه به اداره اوقاف به ثبت موقوفه مورد نظر بپردازد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: