• تاریخ: مرداد ۲۸, ۱۳۹۷-۱۲:۵۰
  • شناسه خبر: 71747

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میناب:

ثبت نام بیش از یکهزار فارغ التحصیل مینابی بیکار در سامانه کارورزی

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میناب گفت: از زمان اجرای این طرح تاکنون هزار و 178فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار از میناب در سامانه کارورزی ثبت نام کردند. ...

فیروزه میرابی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب یکی از طرح ها و برنامه های اشتغال آفرین وزارت کار ثبت نام فارغ التحصیلان دانشگاهی در سامانه کارورزی عنوان کرد و گفت: از زمان اجرای این طرح تاکنون هزار و ۱۷۸فارغ التحصیل دانشگاهی از سطح شهرستان میناب در سامانه کارورزی ثبت نام کرده اند.

فیروزه میرابی افزود: طرح کارورزی با هدف جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در مقطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری درگروه سنی ۲۵ تا ۳۳ سال (با احتساب ۲سال سربازی) در همه رشته های دانشگاهی بر حسب نیاز بنگاههای اقتصادی وتعاونی وکارفرمایان (واحدهای متقاضی جذب کارورز) در حال اجراست که سهمیه برای جذب کارورز برای میناب در سالجاری ۳۳۵  نفر اعلام شده است.

وی اضافه کرد: از مجموع  هزار و ۱۷۸نفر ثبت نام شده تا کنون با ۲۵۷ نفر از واجد الشرایط قرارداد همکاری منعقد شده است.

به گفته فیروزه میرابی ارتقاء سطح مهارتی فارغ التحصیلان دانشگاهی و آشنایی با محیط کار مهمترین هدف طرح کارورزی بوده و خاطر نشان کرد: حضور کارورز در محیط کار، ضمن ایجاد ارتباط بین کارورز و واحد پذیرنده امکان جذب توسط واحد تولیدی را نیز فراهم می‌نماید.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میناب با بیان اینکه با اجرای طرح کارورزی مشکل سابقه کار فارغ التحصیلان برطرف می‌شود، بیان داشت: طرح کارورزی با تقویت روحیه کارآفرینی، کارورزان را برای ورود به بازار کار مهیا می‌کند.

وی عنوان کرد: از آنجایی که هزینه‌های کارورز و بیمه وی توسط وزارت کار پرداخت شده و حقوقی از سوی بنگاه‌های اقتصادی پرداخت نمی‌شود لذا یک نیروی مجانی در اختیار واحدها قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: