• تاریخ: اسفند ۲۰, ۱۳۹۶-۸:۴۵
  • شناسه خبر: 70041

جایگاه آموزش و پرورش در بعد تربیت جدی گرفته شود

امام جمعه میناب در همایش روز امور تربیتی در جمع فرهنگیان گفت: متولیان فرهنگی در بعد تربیتی دانش آموزان جدی تر اقدام نمایند. ...

به گزارش میناب جنوب، حجت الاسلام و المسلمین میرزا حسین معتمدی فر در همایش روز امور تربیتی در آموزشکده فنی و حرفه ای میناب گفت: بشر امروز در بعد تربیت نسل دچار مشکل شده است.

امام جمعه میناب افزود: آموزش با چوب و چماق حل شدنی است اما در بعد تربیت باید فنون و شیوه های متناسب با تربیت نسل آینده اتخاذ شود.

وی اظهار کرد: ما باید در تربیت فرزندان مخاطب شناس خوبی باشیم،بدون علم هر کسی کاری انجام دهدتخریبیات آن بیشتر از اصلاحیات خواهد بود.

معتمدی فر اضافه کرد: ژن، خانواده، محیط زندگی، گروه همسالان، معلمان،پدر و مادر و گروه همسالان یکی از عاملان موثر در تربیت بشمار می روند.

وی ادامه داد: ما باید در نظام تربیتی به دانش آموزان فرهنگ قانون گرایی آموزش دهیم و کرامت نفس در آنها تقویت کنیم و دانش آموزان را از خرافات گرایی دور کنیم.

مدیر آموزش و پرورش میناب نیز ریشه بسیاری از نابهنجاری های اجتماعی را ناشی از عدم تربیت صحیح و تاثیر تهاجم فرهنگی در جامعه عنوان کرد و گفت: تهاجم فرهنگی یک خطر جدی وارد منازل ما شده که امروز بنا بر ضرورت باید مربیان و مشاوران باید در جهت آگاه سازی دانش آموزان و خانواده ها اقدام کنند.

وی مربیان پرورشی را سربازان گمنام فرهنگی عنوان کرد و افزود: آنها با کمترین امکانات و تجهیزات خدمات ارزنده ای را به دانش اموزان انجام می دهند.

غلامرضا سالاری نیز مشاور،مربی و معاونین پرورشی را یکی از تاثیرگزارترین قشر در نظام آموزش و پرورش دانست و افزود: کوتاهی و غفلت از تهدیدات فضای مجازی صدمات جبران ناپذیری در بعد تربیتی دانش آموزان به همراه خواهد داشت.

در پایان این همایش از تعداد ۲۵۰ نفر از مربیان،مشاوران و معاونین پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش میناب تجلیل شد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: