• تاریخ: مهر ۲۴, ۱۳۹۷-۵:۳۵
  • شناسه خبر: 72383

جدال خونین چوپان هرمزگانی و کفتار گرسنه

یک چوپان در روستای قلموئی شهرستان سیریک در شرق هرمزگان بر اثر حمله یک قلاده کفتار به شدت مجروح شد. ...

به گزارش میناب جنوب،کفتار گرسنه به گله زده و حدود ۲۰بز و گوسفند را دریده بود. گوسفندها امانت مردم روستا نزد چوپان ۶۰ساله بودند و او برای نجات آنها با چوب‌دستی‌ای که داشت به جدال با حیوان وحشی پرداخت و تا یک‌قدمی مرگ رفت.
به‌گزارش همشهری، مردم روستای قلمویی، حوالی شهرستان سیریک استان هرمزگان هرگز به‌خاطر ندارند که کفتاری به دام‌ها یا اهالی روستا حمله کند و وحشت به دل آنها بیندازد. این حادثه اما صبح دیروز و برای نخستین‌بار در این منطقه رخ داد و چوپان خوشنام و سالخورده روستا را تا یک‌قدمی مرگ برد.
آفتاب تازه طلوع کرده بود که محمد شه‌کرمی، چوپان ۶۰ساله روستای قلمویی چوب‌دستی‌اش را برداشت و سراغ گله گوسفندها رفت تا آنها را برای چرا به صحرا ببرد. کار هر روز او همین بود و اهالی روستا که او را به‌خوبی می‌شناختند گوسفندهایشان را به وی سپرده بودند و حقوقی که محمد از این راه به‌دست می‌آورد تنها منبع درآمد خانواده‌اش بود.

محمد گله را به‌جایی حدود ۸۰۰متری روستا برده بود و دام‌ها سرگرم چرا بودند که آن حادثه رخ داد. کفتاری گرسنه در چشم برهم‌زدنی به گله حمله کرد و در کمتر از چند دقیقه حدود ۲۰گوسفند را درید. محمد با دیدن این صحنه وحشت کرده بود. تا حالا سابقه نداشت که کفتاری به دام‌های روستا حمله کند. او برای نجات بقیه گوسفندان دست به‌کار شد و چوب‌دستی‌اش را برداشت و به کفتار حمله کرد. طولی نکشید که جدال خونینی بین آنها درگرفت. پنجه‌ها و دندان‌های تیز کفتار بدن چوپان میانسال را غرق خون کرده بود. فقط فریادهای محمد بود که می‌توانست او را نجات دهد و عده‌ای از اهالی روستا که در آن حوالی بودند با شنیدن همین فریادها متوجه ماجرا شده و برای نجات چوپان دست به‌کار شدند.
عبدالله رحیمی، دهیار روستای قلمویی در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: «به‌نظر می‌رسید که کفتار هار بود، چراکه یک لحظه هم محمد را رها نمی‌کرد و زمانی که مردم روستا به او نزدیک شدند به‌جای اینکه فرار کند، به آنها حمله کرد. با این حال تعداد اهالی زیاد بود و آنها توانستند حیوان وحشی را دور کنند.»

نجات چوپان 
او ادامه می‌دهد: «حال چوپان روستا وخیم بود و مردم می‌دانستند اگر منتظر آمبولانس بمانند، ممکن است جانش را از دست بدهد. به همین دلیل با پارچه و لنگ زخم‌هایش را که بسیار عمیق بود بستند و با ماشین او را به بیمارستان سیریک و از آنجا به میناب منتقل کردند.»
در بیمارستان اما امکانات لازم برای مداوای محمد نبود. او باید هرچه زودتر به بیمارستانی در بندرعباس منتقل می‌شد و این شروع مشکلات آنها بود.

رحیمی ادامه می‌دهد: «متأسفانه امکانات درمانی در منطقه ما بسیار ضعیف است. از طرفی هرچه به مسئولان بیمارستان میناب می‌گفتیم که زودتر محمد را به بندرعباس منتقل کنند، جواب می‌دادند که هنوز با پذیرش او موافقت نشده است. جان یک انسان در خطر بود و برای همین تلاش کردیم از طریق فرماندار و دیگر مسئولان کارهای پذیرش او در بیمارستان بندرعباس را انجام دهیم. همه این کارها تا بعدازظهر طول کشید و در نهایت موفق شدیم او را به بندرعباس منتقل کنیم. این در حالی بود که حادثه ساعت ۷صبح رخ داده بود و چندین ساعت طول کشید تا مرد چوپان در بندرعباس پذیرش شود.»

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: یک چوپان در روستای قلموئی شهرستان سیریک در شرق هرمزگان بر اثر حمله یک قلاده کفتار به شدت مجروح شد.

فاطمه نوروزیان، افزود: بر اثر این حمله، یک چشم این چوپان به شدت آسیب دیده و تخلیه شده است.

دکتر فاطمه نوروزیان بیان داشت: این چوپان توسط مردم محلی به بیمارستان میناب منتقل شده، اما به دلیل شدت جراحت‌های وارده و آسیب شدید به سر و دست و نیاز به انجام جراحی ترمیمی و زیبایی، هم اکنون به بندرعباس منتقل شده است.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: