• تاریخ: تیر ۲۸, ۱۳۹۷-۷:۱۱
  • شناسه خبر: 71558

جراحی موفقیت آمیز استابولوم یک مرد ۴۵ ساله جاسکی

برای اولین بار عمل موفقیت شکستگی و در رفتگی دیواره خلفی ( استابولوم ) لگن یک مرد 45 ساله جاسکی در بیمارستان میناب انجام شد. ...

به گزارش میناب جنوب، دکتر محمد مورخ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب به دنبال سانحه تصادف رانندگی مرد ۴۵ ساله اهل و ساکن شهرستان جاسک از عمل موفقیت آمیز مرد ۴۵ ساله که دچار شکستگی و در رفتگی دیواره خلفی ( استابولوم ) لگن خبرداد و گفت: بیمار در اسرع وقت توسط جراح و متخصص اورتوپد با موفقیت تحت عمل جراحی و درمان قرار گرفت.

دکتر بهنام باقیانی مقدم؛ متخصص و جراح اورتوپدی مستقر بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب افزود : شکستگی های لب خلفی و ستون خلفی که همراه با جابجایی هستند عموما نیاز به عمل جراحی دارند. در این بیماران جهت پیشگیری از لخته شدن خون در وریدهای عمقی ساق از داروهای ضد انعقاد خون بصورت روتین استفاده میگردد؛ اندام تحتانی بیمار در طرف شکستگی باید از زمان شکستگی تا موقع عمل جراحی تحت کشش اسکلتال قرار گیرد.

متخصص و جراح اورتوپد در ادامه بیان کرد : بهترین زمان برای انجام جراحی در شکستگی های استابولوم طی روز سوم تا هفتم بعد از شکستگی است. شکستگی های لب و ستون خلفی استابولوم با اپروچ خلفی کوخرلانگن بک جراحی می شوند.

با قیانی مقدم با بیان این مطلب که به دلیل پیچیده بودن تکنیکی، این نوع عمل جراحی معمولا در مراکز بزرگ آموزشی انجام می شود ؛گفت: پس از بررسی شرایط و وضعیت بیمار تصمیم گیری به انجام این عمل در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب شد.

وی تصریح کرد: این بیمار با توجه به قطعه بزرگ شکسته شده و ناپایداری سر فمور در حفره استابولوم، ابتدا قطعه با دو پیچ فیکس شد و  پس از فیکساسیون نهایی، عمل جراحی سنگین با موفقیت پایان یافت.

گفتنی است؛ دکتر حسینعلی عطائی متخصص بیهوشی بیمارستان میناب نیز در این عمل جراحی دکتر قیامی مقدم را همراهی نمود. .

شایان ذکر است؛ بیمار پس از دو روز بستری بعد از عمل جراحی از بیمارستان ترخیص شد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: