• تاریخ: آگوست 1, 2021-4:35
  • شناسه خبر: 76702

جشنواره آسمان هشتم در میناب به کار خود پایان داد + فیلم

آئین پایانی پانزدهمین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی آسمان هشتم و تجلیل از نفرات و گروه های برتر این جشنواره در روستای کردر رضوی میناب برگزار شد. ...

به گزارش میناب جنوب،ابراهیم زاکری، مدیر کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) روستای کردر رضوی در گفتگو با خبرنگار هرمز  اظهار کرد: این رخداد فرهنگی طی ۱۵ سال برگزاری با فراز و نشیب های فراوانی همراه بوده اما همت و تلاش مردم کردر رضوی به ویژه جوانان آن نگذاشت ذره ای از کیفیت آن کاسته شود بلکه هر سال روند رو به رشد داشته است.
دبیر جشنواره فرهنگی هنری و ورزشی آسمان هشتم برگزاری سه سال پیاپی جشنواره ملی سرود رضوی در روستای کردر را از برکات جشنواره آسمان هشتم ذکر کرد و افزود:مردم روستای کردر نسبت به جشنواره آسمان هشتم دیدگاهی ارزشی دارند.
زاکری ادامه داد:جشنواره آسمان هشتم یک رخداد مردم محور با هدف ترویج فرهنگ منور رضوی است که هر ساله در دهه کرامت و به همت اهالی روستای کردر به ویژه جوانان این روستا و در سه بخش فرهنگی، هنری و ورزشی برگزار می شود.
وی با بیان این که در جشنواره امسال، یک هزار و ۵۸۰ نفر از جوانان و نوجوانان در قالب ۲۲ رشته فرهنگی هنری و ورزشی شرکت کردند، اضافه کرد: از این تعداد ۶۶ نفر و گروه موفق شدند رتبه های اول تا سوم را کسب کنند.
مدیر کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) روستای کردر همچنین از برگزاری نخستین جشنواره آسمان هشتم در تراز و سطح ملی خبرداد و تصریح کرد: این جشنواره در پنج رشته کتابخوانی رضوی، فیلم کوتاه رضوی، تئاتر رضوی، سرود رضوی و صنایع دستی رضوی برگزار می شود.
زاکری  با بیان این که فرآیند ثبت نام علاقمندان و ارسال آثار آنها از یکم مرداد ماه جاری آغاز شده ادامه داد:علاقه مندان تا اول مهر ماه سال جاری فرصت دارند آثار خود را در سامانه بچه های مسجد بارگذاری کنند.
دبیر جشنواره فرهنگی هنری و ورزشی آسمان هشتم خاطر نشان کرد: کار داوری آثار نیز از یکم مهر تا اول آبان ماه سال جاری ادامه پیدا می کند و دوم آبان ماه سال جاری و همزمان با میلاد نبی مکرم اسلام(ص) نیز آئین اختتامیه جشنواره در حسینیه امام رضا(ع) روستای کردر رضوی میناب برگزار می شود.
در آئین پایانی پانزدهمین جشنواره فرهنگی و ورزشی آسمان هشتم که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد از ۶۶ نفر و گروه برتر تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

 

نمایشگر ویدیو

۰۰:۰۰
۰۲:۴۳

 

لینک کوتاه: