• تاریخ: تیر ۱۸, ۱۳۹۶-۱۲:۰۶
  • شناسه خبر: 64514

جمع آوری زکات فطریه یک میلیاردی در میناب

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) میناب از جمع آوری یک میلیارد و 879 میلیون ریال زکات فطریه در این شهرستان خبرداد. ...

محمود جاودان مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان میناب در گفتگوی اختصاصی با میناب جنوب گفت: سهم محرومان از مصرف زکات امسال از مشارکت‌های خیران در میناب نسبت به سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است .

وی  به جمع‌آوری فطریه در ماه رمضان امسال اشاره کرد و افزود: میزان فطریه در رمضان امسال از ۶۸ ایستگاه ۱ میلیارد و ۸۷۹ میلیون ریال بوده است که بخشی از آن به فطریه عام و سادات و مابقی اختصاص به کفاره دارد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان میناب تقویت باورهای دینی را مهم‌ترین رکن در جهت ترویج پرداخت زکات در جامعه اعلام و تصریح کرد: با پرداخت به موقع زکات می‌توان حرکت‌های بسیار مهمی در جهت رفع نیازهای افراد محروم جامعه برداشت.

به گفته جاودان آمار اولیه زکات فطریه سال گذشته ۵۰۰میلیون ریال بوده که با توجه به مبلغ جمع آوری امسال یک رشد ۵۲درصدی را نشان می دهد.

این مقام مسئول ابراز کرد:  ما با استقرار ۶۸ ایستگاه شهری و روستایی سعی کردیم تا زکات فطریه هموطنانمان را جمع‌آوری کنیم که در این راستا با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها در جهت رفع مشکلات و نارسایی‌ها انجام شده است.

جاودان یادآور شد: در کنار پرداخت زکات به فقرا اجرای پروژه‌های عام‌المنفعه در مناطق روستایی در این شهرستان نیز جزو اولویت‌های مصارف زکات است.

وی در پایان گفت: امسال قرار شد در هر محله‌ایی که زکات فطریه جمع‌آوری می‌شود با اولویت برآورده شدن نیاز فقرا توسط هیأت امنای محلات نسبت به تامین نیاز آنها از طریق پرداخت زکات فطریه اقدام شد.

بیش از ۱۰هزار و ۸۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد میناب می باشند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: