• تاریخ: فروردین ۱۳, ۱۳۹۷-۷:۵۹
  • شناسه خبر: 70363

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب:

حضرت زینب(س) اسوه و الگوی زنان و قهرمان حفظ حریم ارزشها است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب گفت: حضرت زینب(س) اسوه ماندگاری برای زنان عالم اسلام است که در سخت‌ترین شرایط صیانت از ارزش‌های اسلامی و ماندگار دینی را انجام داده است. ...

حجت الاسلام محمد بنی خزاعی رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب در حاشیه برگزاری مراسم شب شهادت حضرت زینب(س) در گفتگو با میناب جنوب، اظهار کرد: توحیدی و خداباوری که حضرت زینب(س) داشتند و نیز خضوع در برابر ولی، خود از جمله آموزه‌هایی است که باید از آن‌ها درس بگیریم.

بنی خزاعی افزود: حضرت زینب (س) دست‌پرورده دامان حضرت زهرا، بانوی نمونه جهان هستی بودند اگر بخواهیم به اخلاقیات و رفتارهای این بانو اشاره‌ای داشته باشیم متوجه می‌شویم که حضرت زینب(س) مانند مادرشان بودند و به گونه‌ای جانشین ایشان در مسائل اخلاقی هستند.

وی گفت: حضرت زینب (س) در واقعه کربلا به نحوی شجاعت به خرج دادند که هرگز از دشمنان در طول اسارت نهراسیدند و با ابهت و شجاعت ویژه‌ای حرکت می‌کردند و به هیچ عنوان آثار ضعف و شکست در سیمای رفتاری حضرت دیده نمی‌شد و برعکس این دشمن بود که با رفتار زینب(س) به زانو در آمد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب بیان داشت: آن حضرت، الگویی از تعالی معنوی و کمالات نفسانی در جنبه های علمی، اخلاقی، تربیتی بودند که نتیجه ی آن در علم و تقوی و معاشرت و بردباری و صبر و حماسه و محبت و عشق و دل دادگی و احساس مسئولیت بروز کرده بود.

حجت الاسلام بنی خزاعی ابراز کرد: حضرت زینب(س) در کربلا به پرستاری و مراقبت از امام سجاد(ع) و دیگر خاندان اهل بیت (ع) که در جبهه نبرد مجروح شده بودند پرداخت و ضمن انجام دادن رسالت مهم و تبلیغ که همانا ترویج اسلام و برملا ساختن حقایق کربلا غافل نشد.

وی ادامه داد: نهضت سیدالشهداء (ع) آغاز مبارزه و شکل‏ گیری نهضت عاشورا بود اما ادامه آن در مسیر واقعی ‏خود، حاصل شجاعت و فداکاری حضرت زینب(س) بوده است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب گفت: حضرت زینب(س) اسوه ماندگاری برای زنان عالم اسلام است که در سخت‌ترین شرایط صیانت از ارزش‌های اسلامی و ماندگار دینی را انجام داده است
حضرت زینب(س) در ۱۵رجب ۶۳ هجری قمری چشم از دنیا فرو بست. اینک آرامگاه آن بانوی بزرگوار در سوریه، میعادگاه دوستداران اهل بیت(ع) است.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: