• تاریخ: اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۸-۸:۱۴
  • شناسه خبر: 73846

خداحافظی مرد طلایی بنزین فروش مینابی از دنیای ورزش

نخبه افتخار آفرین ورزشی که با معلولیت هم دست و پنجه نرم می کند هیچ سهمی از مصوبات مجلس و دولت پیرامون اشتغال و اولویت استخدام برای معلولان و نخبگان بهره نبرد تا از دنیا ورزش خداحافظی کرد. ...

به گزارش میناب جنوب،پرویز خادمی، ورزشکاری که علیرغم داشتن معلولیت وکم بضاعتی خانواده، از بدو ورودش به دنیای ورزش رشته دو میدانی را انتخاب کرد، تمرینات خود را بصورت انفرادی و شبانه با کفش های مندرس در حاشیه خیابان های روستای حکمی گذراند، تا از کورس قهرمانی عقب نیفتد و باز بتواند برای استان و شهرستان خود افتخار کسب کند.

این قهرمان دو میدانی ساکن روستای حکمی شهرستان میناب است که از سوی فدراسیون ورزش کشور برای شرکت در مسابقات دومیدانی جاکارتای اندونزی دعوت شد اما برخی بی مهری ها باعث شد تا اسم این ورزشکار از لیست منتخبین خط زده شود.

وی با دارا بودن مدال های رنگارانگ قهرمانی به دلیل فقر و بی بضاعتی خانواده اش مجبور به فروش بنزین در حاشیه روستا حکمی است و به دلیل مشکلات مالی در سال ۱۳۹۴ در بخش آی دی  نتوانست در مسابقات حاضر شود و در سال ۹۵ نائب قهرمان کشور شد و در همین سال توانست رکورد دو یکصد متر جابجا کند و بر سکوی قهرمانی بایستد.

 

 

این قهرمان دو و میدانی دارنده عناوین مختلفی همچون مدال طلای مسابقات دو۱۰۰ متر و ۴۰۰ متر، رکوردار دو۴۰۰ متر در یک دقیقه و هفت ثانیه و رکوردار دو ۱۰۰ متر در ۱۲ ثانیه و ۳۰ صدم ثانیه،می باشد و مدال نقره بازی های تهران انتخابی به تیم ملی در کارنامه ورزشی خود دارد.

پرویز علیرغم نداشتن مربی با پشتکار و همراهی خانواده اش توانست مدال نقره در دو ۱۰۰ و ۲۰۰ متر بازی های مهر رضوی مشهد مقدس در سال ۹۲ کسب کند و قهرمان شود، درست یکسال بعد از قهرمان شدنش در مشهد توانست دو مدال نقره در دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر در سال ۹۳ را به دست آورد و به جمع افتخارات ورزش استان هرمزگان اضافه کند.

این قهرمان دارنده مدال طلای کشور با گلایه مندی از مسئولان گفت: بدلیل نداشتن پشتیبانی و حمایت کافی با وجود دعوت شدنم طی یکسال گذشته به تیم ملی برخی ممانعت ها و مشکلات بیرونی باعث شد در سال جاری نیز اسمم از لیست تیم ملی خط بخورد.

خادمی با بیان اینکه در‌ سال ۱۳۸۳ تصویب شد تا سه درصد از سهمیه استخدامی سازمان‌های دولتی و خصوصی، باید برای معلولان درنظر گرفته شود، عنوان کرد: عملا این اتفاق نیفتاده و امروزه تعداد زیادی از معلولان شهرستان میناب از قاعده اشتغال و استخدام دولتی محروم بوده اند و قهرمانان هم باید در کنار مردم شغل بنزین فروشی را اتخاذ کنند و به دلایل معیشت های مالی خود از دنیای ورزش خدا حافظی می کنم.

 

 از خداحافظی پرویز اطلاعی ندارم

جعفر متقی، رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان میناب پس از اعلام خبرنگار پیرامون اظهارات پرویز و خداحافظی این بازیکن از دنیای ورزش گفت: من از خداحافظی پرویز اطلاعی ندارم و حرفی از خداحافظی خود از دنیای ورزش با من در میان نگذاشته است.

جعفر متقی اظهار کرد: در سال گذشته غیر از وسایلی که به آنها خریداری شده قریب  به شش میلون تومان به این ورزشکار و محمد رنجبر از سوی شهرداری و اداره ورزش و جوانان میناب کمک شده  و قطعا از سوی  هیئت استان هم دراین زمینه به این ورزشکاران کمک مالی شده ولی خداحافظی این قهرمان به چه دلیلی انجام شده بنده اطلاعی ندارم.

متقی درباره علت خط خوردن اسم این بازیکن از انتخاب به تیم ملی طی سال گذشته این طور بیان کرد: کلاس مسابقات انتخابی به معلولیت پرویز نمی خورد به همین علت اسم پرویز از انتخاب به تیم ملی خط زده شد.

 

 

هیئت معلولین مسر به بازگشت پرویز به دنیای ورزش است

شهدادی رئیس هئیت دومیدانی معلولان شهرستان میناب نیز گفت:علیرغم کمبودها باز بیشترین کمک مالی از سوی هیئت به این ورزشکار اختصاص داده شده، قطعا در این مورد با این قهرمان صحبت خواهم کرد و این دونده به دنیای ورزش باز می گردد.

وی در پاسخ به این مطلب که آیا این دونده قهرمان از خداحافظی خود از دنیای ورزش با این هیئت در میان گذاشته، افزود: بله، پرویز اعلام خداحافظی کرد ولی این هئیت مسر به بازگشت این دونده هرمزگانی به دنیای ورزش خواهد بود.

از  هر چیز که بگذریم نارضایتی این ورزشکار و عدم حمایت های مالی برخی مسئولین به این قهرمان مدال آور شهرستان میناب کام شیرین مدال های رنگی را برای پرویز تلخ کرده ،اگر مسئولین توجه بیشتری به ورزش معلولین مدال آور داشته باشند، مسلماً این افتخار آفرینی ها استمرار پیدا کرده و باعث انگیزه بیشتری در ورزشکار می شود.

امید است که مسئولان استان به ورزشهای دو و میدانی رشته جانبازان و معلولین اهمیت بیشتری بدهند چرا که ا استعدادهای زیادی در سطح شهرستان میناب وجود دارد که متاسفانه در سایه بی مهری مسئولان و بی انگیزه بودن ورزشکاران از بین رفته است.

انتهام پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: