• تاریخ: فروردین ۱۱, ۱۳۹۷-۱۶:۳۶
  • شناسه خبر: 70344

همزمان با سراسر کشور؛

خلوت ۳۵۲۹ معتکف مینابی در ۳۷مسجد برای خانه تکانی دل

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب از حضور 3 هزار و 529 نفرمعتکف در ۳۷مسجد این شهرستان خبر داد. ...


حجت الاسلام محمد بنی خزاعی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب،ضمن تبریک میلادباسعادت امیرالمومنین علی(ع) افزود: مراسم پرفیض اعتکاف امسال با حضور ۳هزار و ۵۲۹ نفر در ۳۷ مسجد سطح شهرستان میناب آغاز شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب گفت: از این تعدادمعتکف ۲هزار و ۴۲۲ نفر خواهران و هزار و ۱۰۷نفر هم برادران تشکیل می دهند.
وی از عمده برنامه های مراسم معنوی اعتکاف سخنرانی،ختم قرآن، حلقه های معرفت،پرسش و پاسخ باحضور کارشناسان مذهبی نام برد و اظهار داشت: یکی از سنت‌های حسنه بحث اعتکاف است که در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ رجب در این شهرستان هرساله با شرکت جوانان برگزار می‌شود و با انجام اعمال ام داوود به پایان می رسد.
بنی خزاعی در ادامه هدف از برگزاری سنت حسنه اعتکاف را ارتباط و خلوت با خدا،خودسازی، حضور سه روز در خانه خدا، راز و نیاز و ارتباط باخالق هستی بخش دانست و اذعان داشت: کم سن و سال ترین معتکفین یک دختر خانم ۱۱ ساله و یک پسر۱۵ ساله و مسن ترین معتکفین مرد۷۶ ساله مینابی می باشد.

به گفته رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب حدود۶۵درصد معتکفین جوانان هستند و برگزاری نشست توجیهی ویژه معتکفان، توزیع بسته‌های فرهنگی و سخنرانی روحانیون از برنامه‌هایی که به مدت سه روز برای معتکفان در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب تصریح کرد: از جمله برکت های معنوی و اجتماعی مراسم اعتکاف خود سازی و تهذیب نفس خواهد بود.
به گفته حجت الاسلام بنی خزاعی،همزمان با ایام البیض، سحرگاه ۱۳ رجب سالروز میلاد با سعادت حضرت علی (ع)، وفات حضرت زینب (س) و هم چنین اعمال ام داوود، ویژه برنامه های معتکفان با حضور در مساجد به مدت سه روز برگزار می شود و مومنان با خدای خویش راز و نیاز کرده و از این مسیر آسمانی و طواف حریم الهی خود را ملکوتی می کنند.
گفتنی است،معتکفان در جشن بزرگ آسمانی به مدت سه شبانه روز، به میهمانی حضرت حق می روند و از این رهگذر قلب های خود را در سجاده سبز توبه تطهیر و درون خود را صیغل می دهند.
شهرستان میناب با بیش از ۲۵۹ هزار  و ۲۲۱نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرق بندر عباس قرار دارد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: