• تاریخ: فروردین ۲۱, ۱۳۹۸-۱۵:۰۰
  • شناسه خبر: 73481

داوران نخستین جایزه شعر رامی معرفی شدند

برگزاری نخستین دوره جایزه شعر رامی در هرمزگان، از مهمترین برنامه‌های این اداره در سال جدید است که ششم اردیبهشت ماه به میزبانی شهرستان میناب برگزار می‌شود. ...

به گزاش میناب جنوب،رضا اوژند رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان منیاب با مهم دانستن امر داوری و ابراز اطمینان از دقت و توجه ویژه برگزار کنندگان نخسیتن جشنواره شعر رامی  نسبت به انتخاب داوران، گفت: تمامی آثار بدون نام و با درج کد در دو بخش شعر آزاد (سپید ) و شعر کلاسیک به داوران ارایه خواهد شد .

اوژند افزود: بخش شعر آزاد (سپید ) توسط دو داور به نام های « طیبه شنبه زاده» و « یداله شهرجو » است.طیبه شنبه زاده از شاعر مطرح هرمزگان و شعر دهه ی هفتاد کشور است که به ویژه در سال های اخیر هم در حیطه سرودن شعر هم در حوزه ترجمه شعر حضوری برجسته دارد او در گنگره شعر جوان کشور در سال ۸۳ توانست رتبه دوم را کسب کند از این شاعر هرمزگانی تا کنون مجموعه شعر « صرف نسکافه در مجلس ترحیم اسب » از سوی انتشارات بوتیمار چاپ و منتشر شده است و یک مجموعه شعر دیگر نیز در دست چاپ دارد در حیطه ترجمه از این شاعر و مترجم جنوبی تا کنون سه مجموعه ارزشمند ترجمه و منتشر و یک مجموعه در دست چاپ دارد.
به گفته این مقام مسئول یداله شهرجو »، دیگر داور این بخش از شاعران و فعالان حوزه شعر و نقد ادبی است که از اوایل دهه هفتاد در شعر هرمزگان و کشور حضوری مستمر دارد او در مسابقات شعر مراکز تربیت معلم کشور در سال ۷۴ توانست رتبه دوم کشور را بدست آورد. شهرجو به عنوان دبیرآموزش و پرورش و مدرس دانشگاه در شهرستان میناب حضور دارد از وی تا کنون هشت کتاب و مجموعه چاپ و منتشر شده که شامل شش مجموعه شعر و یک کتاب دانشگاهی و یک مجموعه جمع آوری شده است. آخرین مجموعه این شاعر هرمزگانی « روایت پنهان در نخاع » نام دارد که در سال ۹۶ توسط انتشارات هشت چاپ و منتشر شد و در سال ۹۷ به چاپ دوم رسید کتاب تازه این شاعر و منتقد هرمزگانی در حوزه نقد ادبی در دست چاپ می باشد.
رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب ادامه داد: بخش شعر کلاسیک نیز شامل دو داور به نام های « مسلم محبی » و « فهیمه نظری » است. مسلم محبی از چهرهای جوان و در عین حال شایسته ی غزل امروز در استان هرمزگان است او نفر اول شعر دانشجویان ایران در سالهای ۸۲ و ۸۳ است و تا کنون دو بار به عنوان نماینده هرمزگان توانسته است در مرحله پایانی جایزه شعر فجر شرکت کند از این غزلسرای هرمزگانی دو مجموعه شعر به نام های «بعد از تو من به درد خودم هم نمی خورم » و « من آنکه دیگران به تو گفتند نیستم » چاپ و منتشر شده است که مجموعه دوم او زمستان گذشته به علاقمندان شعر و ادبیات ارایه شد. و در روزهای پایانی اسفند موفق شد جز تقدیر شدگان در بخش کتاب جایزه شعر جم قرار گیرد.
رضا اوژند گفت: « فهیمه نظری » دیکر داور بخش شعر کلاسیک است که از اواخر دهه هفتاد در شعر هرمزگان کارش را شروع کرد او کارشناس ارشد مترجمی زبان انگلیسی است فهمیه نظری برنده جایزه بنیاد ژاله اصفهانی سال ۲۰۱۴ لندن است و در سال ۷۹ نیز موفق شد جایزه اول شعر دانش آموزی کشور را کسب کند از این غزلسرای هرمزگانی تا کنون دو مجموعه شعر به نام های « بی شکر بی قند » و « نام من کوه و شهرتم باد است » چاپ و منتشر شده است.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: