• تاریخ: آگوست 2, 2021-14:45
  • شناسه خبر: 76722

درمان بیش از ۵ هزارکرونایی در میناب/ آمارجانباختگان به ۱۰۳ نفر رسید

رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از درمان بیش از ۵ هزار نفر درمان بیمار کرونایی خبر داد و گفت: متاسفانه تعداد ۱۰۳ نفر از مبتلایان به کرونا جان خود را از دست دادند. ...

دکتر یدالله رئیسی ماکیانی در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب، با تاکید هر چه بیشتر مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی،گفت: از ابتدای امسال همزمان با شروع پیک چهارم و پنجم کرونا تا تاریخ ۱۰ مرداد ماه تعداد مراجعین بیماران کرونایی در این بیمارستان بیش از ۵ هزارنفر بوده است.

وی افزود : تعداد مراجعین بیماران کرونا که بصورت بستری سرپایی با داروی رمدیسیور تحت درمان قرار داشتند قریب به ۲هزارو ۹۲۶ نفر  و بیماران تحت درمان بستری بخشها در ۵ بخش کرونا   ۲ هزارو ۲۲۶ نفر بوده است که متاسفانه آمار جانباختگان در این مدت به ۱۰۳ نفر فوتی رسید.

رئیسی خاطر نشان کرد: در مدت مذکور بیماران بهبود یافته  بستری بخشها ۲ هزارو ۱۲۳ نفر بوده که با احتساب بیماران سرپایی بهبود یافتگان از بیماری کرونا ۵ هزارو ۴۹ نفر بود.

رئیس بیمارستان میناب اظهار کرد: علیرغم کمبود کشوری برخی از داروها با پیگیری های مستمر معاونت غذا و داروی دانشگاه، داروهای مورد نیاز از جمله رمدیسیور برای بیماران بستری و سرپایی تامین شده است.

وی ضمن تشکر از کادر پرستاری و پشتیبانی  با توجه به کمبود نیروی نسانی و فشرده کاری و پزشکی خصوصا پزشکان متخصص عفونی و داخلی از عمومی مردم خواست نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی، دوری از تجمعات و دور همی ها و زدن ماسک اهتمام بیشتری داشته باشند.

لازم بذکر است بیمارستان میناب در مرکز حوزه شرق هرمزگان قرار گرفته و آمار تحت پوشش جمعیتی به بیش از ۵۰۰ هزارنفر جمعیت می رسد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه: