• تاریخ: تیر ۲۵, ۱۳۹۸-۲۳:۲۳
  • شناسه خبر: 74500

دغدغه های ده ساله اهالی جعفرآباد میناب بر سر آب آشامیدنی

اهالی روستای جعفرآباد از توابع دهستان چراغ آباد بخش توکهور می گویند ۱۰ سال است کمبود آب آشامیدنی دارند. ...

به گزارش میناب جنوب،معضل بی‌آبی و عدم تحقق وعده‌های مسئولان برای آب‌رسانی و لوله‌کشی مناسب آب برای شهروندان بخش توکهور و هشتبندی شهرستان میناب و برخی روستاهای این منطقه از جمله روستای کولغ‌کاشی و بخش بندزرک علی‌رغم پیگیری‌های متعدد همچنان پابرجاست.

مردم روستای جعفرآباد شهرستان میناب مدت ۱۰سال است که از آب آشامیدنی ناسالم منطقه رنج می‌برند و چون کسی پاسخگوی مشکل آنها نبود از خبرنگاران خواستند برای انعکاس این مشکل به منطقه آنها بروند، شاید کمکی باشد.

پیرزنی حدود ۶۰ ساله یا بیشتر گفت: به داد ما برسید من پیر هستم و نمی‌توانم برای برداشتن آب از خانه‌ام مسافت چند کیلومتری را پیاده طی کنم.

صف‌های طولانی که زنان و مردان آبادی برای برداشت آب از یک شیر که از کیلومترها دورتر آب آشامیدنی را به این روستا انتقال داده بود، نیز جای درنگ داشت.

مردم می‌گفتند، این آبی که با تانکر برای ما می آورند جوابگوی اهالی روستا نیست و ما مجبور هستیم از آبادی‌های دیگر که آب بهتری دارند با تانکر و … آب بیاوریم که باز هم مردم روستاهایی که از آنجا آب می‌آوریم به ما می‌گویند ما راضی نیستیم از روستای ما آب ببرید، حق هم دارند چون خودشان هم با کم‌آبی و مشکل آب مواجه هستند.

در ابتدا با مهدی دهقانی بخشدار توکهور و هشتبندی پیرامون این مشکل به گفتگو نشستیم، وی در این باره گفت: برای تامین آب مورد نیاز این روستا یک تانکر آبرسان ۲ روز در هفته در نظر گرفته شده است که جوابگوی تامین آب مردم این روستا نیست و مردم از چاه‌های کشاورزی برای تهیه آب آشامیدنی استفاده می‌کنند.
مهدی دهقانی افزود: این روستا نیاز به شبکه آبرسانی دارد که از طریق فرمانداری ویژه شهرستان میناب و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در حال پیگیری هستیم.
وی گفت: همه روستاهای دهستان چراغ آباد مشکل کم آبی، بی آبی وافت فشار آب دارند.
شاکری معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در بازدید از این روستا و دهستان چراغ آباد هم گفت:در بیشتر روستا‌های شرق و غرب استان بعلت همجواری با دریا، وجود گنبد‌های نمکی و همچنین جاری بودن رودخانه‌های شور، منابع آب شیرین پایداری وجود ندارد.
شاکری افزود: ساخت ۳۰ مجتمع‌های آبرسانی برای تامین منابع آب پایدار روستا‌های هرمزگان در حال اجرا است.
وی گفت:تا پایان امسال شبکه آب رسانی روستای جعفر آباد و شهرک المهدی چراغ آباد به بهره برداری می‌رسد.

بنابراین گزارش، آیا مسئولان با گذشت ۱۰ سال از نبود و کمبود آب آشامیدنی بهداشتی در روستای جعفر آباد بخش توکهور و هشتبندی مرحمی بر دستان پینه بسته اهالی این روستا خواهند بود.
روستای جعفرآباد در ۱۵ کیلومتری مرکز بخش توکهور قرار دارد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: