• تاریخ: فروردین ۸, ۱۳۹۷-۱۶:۴۶
  • شناسه خبر: 70244

دومین یادواره شهدای روستای پـوم میناب برگزار شد

دومین یادواره شهدای روستای پوم از توابع بخش سندرک شهرستان میناب برگزار شد. ...

 به گزارش میناب جنوب،حجت الاسلام محمد بارانی در دومین یادواره شهدای روستای پوم شهرستان میناب، ضمن تبریک میلاد امام جواد علیه السلام، حضور در یادواره شهدا را یک نعمت بزرگ دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران تا زمانی که اینگونه جوانان را دارد که به صورت کاملا خودجوش اینچنین یادواره هایی را برگزار می کنند هیچ غصه ای ندارد و استوارتر از گذشته به راه خود ادامه می دهد.

امام جمعه توکهور-هشتبندی، زنده ماندن یاد و خاطره امام و شهدا طی سالیان اخیر را مدیون برگزاری یادواره شهدا نامید و تاکید کرد: اگر انقلاب اسلامی به اینجا رسیده و نظر مقام معظم رهبری در جهان تاثیر گذار است به برکت برگزاری همین یادواره شهداست.
وی، از شهید محسن حججی به عنوان نمونه بارز اتمام حجت بر مردم یاد کرد و افزود: انتقال بین نسلی اصول و آرمان های انقلاب و مکتب امام راحل از طریق همین یادواره شهدا میسر می شود که نظاره گر جوانانی که نه امام راحل را دیده اند و نه دوران دفاع مقدس و نه انقلاب را در صف اول نبرد با دشمنان در خارج از مرزها به نام مدافع حرم هستیم.
حجت الاسلام بارانی، بزرگترین تجلیل از شهدا را ادامه دادن راه آنان عنوان کرد و گفت: ویژگی اول میدان های نبرد و شهدا و رزمندگان اوج عبودیت و اخلاص در جبهه ها بود.
وی، خاطرنشان کرد: شهدای ما راه هزار ساله را یک شبه طی می کردند و اگر ما میخواهیم مسیر و منش شهدا را برویم می بایست عبودیت خداوند را در جامعه گسترش دهیم.
گفتنی است؛ دومین یادواره شهدای روستای پوم از توابع بخش سندرک شهرستان میناب در حالی برگزار شد که در پایان مراسم قبور مطهر شهدا توسط امام جمعه محترم توکهور-هشتبندی و جمع حاضر غبارروبی و عطرافشانی شد.

 در این یادواره از ۱۰ نفر از رزمندگان دوران دفاع مقدس تجلیل شد.

منطقه «سندرک» که بین شهرستان‌های «میناب» و «بشاگرد» قرار دارد، دارای ۲۶ شهید دفاع مقدس و ۴ شهید گمنام است.

مرتضی بهرامی مسئول اردوهای جهادی «ابنا خامنه‌ای» یکی از امتیازهای این روستا را فعالیت‌های فرهنگی آن عنوان کرد و بیان داشت: پوم از لحاظ فرهنگی بیش ترین تعداد معلم و فرهنگی و همچنین ۳۰ روحانی دارد که نقش موثری در فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی روستا دارند.

بهرامی، برگزاری کلاس‌های آموزشی روخوانی و روان‌خوانی و حفظ قرآن، مشاوره‌های خانواده و ازدواج و برگزاری یادواره‌های شهدا در این منطقه را جمله فعالیت‌های این گروه جهادی عنوان کرد.

به گفته وی، ثمره این کلاس‌های آموزشی را تربیت ۳ حافظ کل قرآن، یک نفر حافظ ۱۵ جزء و یک نفر نیز درحال حفظ کل قرآن دانست و اظهار کرد: تعداد قابل توجهی از مردم روستا در کلاس‌های آموزشی قرآن حضور دارند.

شهید موسی عباس زاده متولد ۱۰ مهرماه ۴۷ در روستای پوم سندرک، ۱۷ مردادسال ۶۷ در منطقه فکه به شهادت رسید.

این یادواره به همت بسیجیان حوزه شهید باهنر سندرک و پایگاه های مقاومت بسیج تابعه باشکوهتر از همیشه در روستای پوم برگزار شد.

روستای پوم نیز در ۲۰ کیلومتری سندرک قرار دارد و نزدیک به ۲ هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: