• تاریخ: دی ۸, ۱۳۹۶-۱۴:۱۶
  • شناسه خبر: 68342

راه اندازی بیست و هشتمین دفتر پیشخوان ثبت احوال در شهر تیرور-میناب

در راستای برون سپاری خدمات به بخش خصوصی و تحقق سیاست های دولت تدبیر و امید و به مناسبت هفته ثبت احوال، بیست و هشتمین دفتر پیشخوان خدمات ثبت احوال استان در شهر تیرور میناب راه اندازی شد. ...

به گزارش میناب جنوب، صبح امروز جمعه فرزاد افشاری نژاد مدیر کل ثبت احوال هرمزگان در آئین آغاز به کار این دفتر پیشخوان در شهر تیرور اظهار کرد: با راه اندازی دفتر تیرور، هم اکنون شهرستان میناب دارای ۶ دفتر پیشخوان دولت است که می ‌تواند کمک شایانی به رفاه و آسایش و هم چنین افزایش رضایت مندی مردم در این منطقه از شرق هرمزگان داشته باشد.
وی بیان کرد: یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۵ سال در هرمزگان واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که ۷۰۰ هزار نفر از ابتدای اجرای این طرح (از سال ۹۱ تا پایان آذرماه امسال) تاکنون درخواست داده اند و برای ۶۵۰ هزار نفر کارت صادر شده است واز این تعداد ۶۰۰ هزار فقره کارت ملی هوشمند به متقاضیان تحویل شده است و ۵۵۰ هزار نفر نیز هنوز هیچ اقدامی برای دریافت کارت نکرده اند.
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان اظهار کرد: واحدهای پیشخوان در زمینه درخواست کارت ملی هوشمند و تعویض و تحویل شناسنامه به مردم هرمزگان خدمات ارائه می دهند.
افشاری نژاد با اشاره به اهمیت اطلاع‌ رسانی پیرامون دریافت کارت ملی هوشمند و پایان یافتن زمان کارت‌ های قدیمی کاغذی اظهار امیدواری کرد: در بخش‌ هایی همانند تیرور با فعالیت دفتر پیشخوان تا پایان سال، تمامی اهالی برای دریافت کارت اقدام کرده و زمان مراجعه خود را به ماه ‌های پایانی سال موکول نکنند.

وی بیان داشت: ثبت احوال به یکی از سازمان های کلیدی و مدرن در کشور تبدیل شده که خیز قابل توجه آن به سمت ارائه خدمات فناورانه سبب رضایت هر چه بیشتر مردم شده است.

افشارنژاد خاطر نشان کرد: هم اکنون ۱۷۷ ایستگاه کاری در استان هرمزگان نیز خدمات ویژه کارت ملی هوشمند به مردم ارایه می دهند که بخشی از این ایستگاه ها در اداره ها و نمایندگی های ثبت احوال ، بخشی در دفترهای پیشخوان دولت و تعدادی نیز در اداره های پست مستقر هستند.

شهرستان میناب با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: