• تاریخ: بهمن ۳, ۱۳۹۴-۱:۳۷
  • شناسه خبر: 48812

رسانه‌ها تالار گفت‌وگویی برای مردم در جریان انتخابات باشند

یک مدرس ارتباطات از دست‌اندرکاران رسانه‌ها خواست تا از فرصت انتخابات استفاده کرده و تالار گفت‌وگویی را برای مردم ایجاد کنند. به گزارش خبرنگار اجتماعی  پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب  ،مجید امرایی  اظهار داشت: از عناصر مهمی که رسانه‌ها در آستانه انتخابات باید به آن توجه کنند، جلوگیری از هیجان کاذب و تشویق برای مشارکت حداکثری ...

یک مدرس ارتباطات از دست‌اندرکاران رسانه‌ها خواست تا از فرصت انتخابات استفاده کرده و تالار گفت‌وگویی را برای مردم ایجاد کنند.

13920202185332847418894

به گزارش خبرنگار اجتماعی  پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب  ،مجید امرایی  اظهار داشت: از عناصر مهمی که رسانه‌ها در آستانه انتخابات باید به آن توجه کنند، جلوگیری از هیجان کاذب و تشویق برای مشارکت حداکثری در انتخابات است که از وظایف مهم و ذاتی رسانه‌ها است و هیچ رسانه‌ای نمی‌تواند آن را نفی کند.

وی ادامه داد: تلاش برای هم‌آوایی خواسته‌های برحق عموم مردم، دوری از کشمش‌های حزبی و گروهی، توجه به مصالح عمومی و جمعی، دوری از توهین به شخصیت افراد، ترغیب برای ایجاد فضای رقابتی سالم، توجه به عزت ملی در تمام عرصه‌ها، تلاش برای انتخاب افراد صالح، معرفی درست و به دور از اندیشه‌های کاذب نامزدها به گونه ای که افراد دارای جایگاه نمایندگی مجلس را معرفی کند باید مدنظر رسانه‌ها باشد.

این مدرس ارتباطات همچنین گفت: رسانه‌ها باید توجه داشته باشند ویژگی‌های علمی، صلاحیت واقعی و ترجیح منفعت عمومی بر منفعت شخصی باید در یک نامزد انتخابات مجلس وجود داشته باشد و آنها باید این ویژگی‌ها را به مردم بشناسند خصوصاً برای شهرهای بزرگ که رسانه‌ها یک رکن در این زمینه هستند و امکان شناسایی رودر رو برای مردم وجود ندارد.

وی افزود: رسانه‌ها می‌توانند پاکی ذاتی خود را  در جریان انتخابات نشان دهند و این از طریق رعایت اخلاق حرفه‌ای در انتشار مطالب مرتبط با انتخابات اتفاق می‌افتد. رسانه‌های ما باید توجه کنند که در فضای یک سرزمین اسلامی فعالیت می‌کنند.

امرایی در پایان گفت: رسانه‌های عمومی که وابسته به هیچ حزب و گروهی نیستند باید از افراطی‌گری دوری کنند و تالار گفت‌‌وگویی برای مردم در جریان انتخابات باشند و بدانند در نهایت همه آنها زیر یک سقف یک کشور و برای مجلس همان کشور فعالیت می‌کنند و باید مردم را به سمت انتخاب عاقلانه سوق دهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: