• تاریخ: اسفند ۲۰, ۱۳۹۶-۶:۰۵
  • شناسه خبر: 70037

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری میناب:

رفع تصرف ۸٫۵ هکتار اراضی ملی و ارسال هفت فقره پروند به مراجع قضایی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب گفت: تعداد هفت نفر که در تصرف اراضی ملی نقش داشتند پرونده آنها برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است. ...

به گزارش میناب جنوب،خسرو بهرامی نژاد رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب با اعلام این خبر گفت: در راستای مبارزه با پدیده شوم زمین‌خواری، رفع تصرف از اراضی ملی در دستور کار قرار دارد و بر همین اساس پس از قطعیت حکم قضایی، رفع تصرف از اراضی ملی در شهرستان میناب انجام شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب گفت: پس از پیگیری‌های واحد حقوقی این اداره و طی مراحل قانونی طی سه ماهه اخیر امسال ۸٫۵ هکتار زمین در میناب رفع تصرف شد.

وی تصریح کرد: این اراضی در روستای چاه اسماعیل از توابع بخش مرکزی و منطقه هشتبندی قرار داشت که مورد تصرف قرار گرفته بود.

بهرامی نژاد ارزش اراضی آزادسازی شده حدود ۱۶۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در همین راستا تعداد هفت فقره پرونده تخلفاتی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است.

وی یکی از وظایف اساسی یگان حفاظت محیط زیست این اداره گشت منظم و مستمر درسطح وسیعی از مناطق تحت مدیریت عنوان کرد و اذعان داشت: تلفن ۱۵۰۴ شبانه روز، آماده دریافت گزارش‌های مردمی در زمینه تصرف اراضی ملی ، بوته کنی، تخریب زمین‌های ملی ومراتع است.

به گفته بهرامی نژاد حفاظت از محدوده‌های انفال و عرصه‌های منابع‌طبیعی، جلوگیری از تصرف زمین‌های ملی، برداشت ، ساخت و ساز غیرمجازمتخلفان از اهداف این اداره می باشد.

شهرستان میناب با جمعیت ۲۵۹ هزار و ۲۲۱ نفر دارای وسعت ۴۷۰ هزار هکتار اراضی ملی می باشد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: