• تاریخ: دی ۱۴, ۱۳۹۷-۱۴:۲۵
  • شناسه خبر: 72935

امام جمعه توکهور و هشتبندی:

رونق کشاورزی، شکوفایی اقتصاد و تولید را به همراه دارد

امام جمعه توکهور و هشتبندی گفت:امیدواریم با تعامل و همفکری و همدلی بین قشر کشاورز و مسئولان این چالش ها رفع و ما شاهد شکوفایی بخش کشاورزی و اقتصاد و تولید در کشور باشیم. ...

به گزارش میناب جنوب؛حجت الاسلام محمد بارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع باشکوه نمازگزاران توکهور و هشتبندی با تاکید بر اهمیت کشاورزی در اقتصاد اظهار کرد: عامل اساسی در تامین معاش بشر کشاورزی است و در فرهنگ اسلامی نیک ترین پیشه و گرانبهاترین گوهر شناخته می شود.
امام جمعه توکهور و هشتبندی با ذکر روایتی از امام باقر علیه السلام ، کشاورزی را شغل انبیا و اوصیاء معرفی کرد و افزود:ایران اسلامی نیز به عنوان کشوری صاحب تمدن دارای پیشینه درخشان در زمینه کشاورزی بوده و امروز نیز در تولید یک سوم از محصولات اصلی دنیا دارای رتبه اول تا دهم جهان است.
بارانی با اشاره به  تدابیر نظام اسلامی در امر کشاورزی به خودکفایی کشور در تولید محصولات استراتژیک گفت:با وجود کارهای بزرگ انجام گرفته اما هنوز نیازمند فعالیت و تلاش بیشتر برای رسیدن به نقطه مطلوب هستیم.

وی مباحث مهمی چون تغییر کاربری اراضی کشاورزی، تولید پایین، کاهش بهره وری، سنتی بودن کشت ، نبود یک سیستم واحد بازاریابی و بازاررسانی منسجم در عرضه محصولات تولیدی، هزینه های بالای تولید و عدم انگیزه در جوانان تحصیل کرده برای شغل کشاورزی را از چالش های مهم و بزرگ این حوزه دانست.

امام جمعه توکهور-هشتبندی افزود: امیدواریم با تعامل و همفکری و همدلی بین قشر شریف و زحمتکش کشاورز و مسئولان محترم این چالش ها رفع و ما شاهد شکوفایی بخش کشاورزی و اقتصاد و تولید در کشور باشیم.
بارانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هویزه تصریح کرد: شهادت این دانشجویان عزیز به دلیل شهادت در راه حقیقت و جانفشانی آگاهانه و از روی بصیرت دارای اهمیت است و همین دو منظر در جهاد امروز با غرب هم باید مورد توجه باشد.
وی با اشاره به دشمنی و توطئه مستمر و همیشگی سران استکبار علیه ملت ایران و تلاش آنها برای انحراف جوانان مومن از فرهنگ عزت خواهی تاکید کرد:به لطف الهی دشمن تا به امروز شکست خورده است و از این به بعد هم ناکام خواهند ماند.

امام جمعه توکهور-هشتبندی فرار آمریکایی ها از منطقه را حاصل مجاهدت جوانان مسلمان در جبهه مقاومت و فرهنگ ایثار و شهادت دانستند و با یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رفتن آمریکایی ها از منطقه اذعان کرد: در این نبرد جهانی از یک طرف ملت بزرگ ایران با رهبری حکیم و از یک طرف تمام دنیای کفر با رهبران و حامیان خود می بینید با لطف و عنایت الهی عزت و سرافرازی و پیروزی متعلق به ملت ایران و جبهه مقاومت است.

بارانی تاکید کرد:راه پیشرفت و استقلال کشور مقاومت و ایستادگی است و ما این نکته مهم را به دنیا آموختیم که اگر ملتی تصمیم بگیرد مستقل باشد و زیر بار ظلم نرود و در راه پیشرفت جهادی حضور یابد، قطعا آمریکا و بزرگ تر از آمریکا نیز هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: