• تاریخ: آذر ۱۳, ۱۳۹۵-۱۳:۲۷
  • شناسه خبر: 60041

یادداشت:

زخم فروچاله ها بر پیکر میناب نیازمند تدابیر اُرژانسی است/۳۰ روستا زیر تیغ فروچاله

امروزه بارش باران و برف در سایر شهرستان ها خوشحالی مردم را برانگیخته است اما از طرفی مردم میناب با عمق فروچاله ها دست و پنجه نرم می کنند. ...

2139470به گزارش میناب جنوب، زخم فروچاله ها به وسعت دشت میناب این روزها در حال شدت گرفتن است بطوری که مسئولین زیادی برای یافتن مرحمی برای این زخم نهفته به میناب سفر کردند، جلسه و نشست های زیادی پیرامون وضعیت بحرانی دشت میناب گرفتند اما تا کنون مرحمی برای عمق فروچاله ها پیدا نشده است.

 

این درحالی است که جوانان این شهرستان طومار نوشته ای با امضای هزاران مینابی دارای دغدغه وضعیت دشت میناب تهیه و به نهادهای زیربط ارسال نمودند اما تا کنون از شدت عمق فروچاله ها کاشته نشده بلکه روز به روز به دور از چشمان مسئولین و مردم در حال پیشروی هستند بطوری که بیش از ۳۰ روستا با این بحران دست و پنجه نرم می کند.

پیشروی فروچاله ها یک وضعیت فوق بحرانی را بر دشت میناب بوجود آورده به طوری که هر لحظه ممکن است خانه های مسکونی  را در روستاهای این شهرستان در کام خود ببلعد و خطرات غیر قابل جبرانی را برای ساکنین بوجود آورد.

زخم های عمیق به عمق نخل های سربه فلک کشیده دیار مردمان آفتاب و زحمت کشان این شهرستان که روزی در آمد مردمان روستاها از محصولات زراعی و شیره خرما به فراوانی نخل های سرسبز تامین می شد امروز شاهد کوچ روستائیان به مراکز شهرها هستیم.

 

روستاهایی مثل گورزانگ، محمودی، باغگُلان ، تم بلوچان ، نصیرایی ، تالار ، تمبانو ، چلوگاومیشی ، تم بساط ، تم گوهر ، کناران ، میر آباد ، کلو ، کلیبی ، سرباران و کلنتان که روزی قطب تولید محصولات باغی و زارعی بودند امروزه در پس بی تدبیری های مسئولین زیر تیغ فروچاله ها نیازمند تدابیراُرژانسی هستند.

 تخریب روز افزون منابع طبیعی و محیط زیست میناب، زندگی مردم در روستاهای این شهرستان را با خطر جدی روبرو کرده که می طلبد مسئولین امر توجه جدی برای رفع این مشکل داشته باشند و روستاها را از این وضعیت اضطراری رها سازند.

نابودی معیشت مردمان زحمتکش میناب در گرو دریافت حقوق های نجومی یا هزینه کردهای غیر ضروری نیازمند تشکیل کمیته فوق بحرانی برای رفع بحران فروچاله ها در شهرستان میناب است.

یادداشت: موسی زاهدی

انتهای پیام/ز

 

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: