• تاریخ: تیر ۲۸, ۱۳۹۸-۰:۵۷
  • شناسه خبر: 74527

مشاور معاون اول رئیس جمهوری:

زمین خواری جنگل بانی در ۳۱ استان کشور/۷۰ درصد از املاک روستانشینان فاقد سند است

مشاور معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه ۷۰ درصد از املاک مردم در روستاها فاقد سند است،گفت: این موضوع موجب زمین خواری جنگل بانی در ۳۱ استان کشور شده است. ...

به گزارش میناب جنوب،سید ابوالفضل رضوی مشاور معاون اول رئیس جمهور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما در آئین برگزاری همایش کشت هزاره در میناب با تاکید بر این که مشکل صادرات در حوزه محصولات کشاورزی باید حل شود، اظهار کرد: این شایسته نیست که محصول تولید شده توسط کشاورز در مرزها بماند و کشاورز در دقایق پایانی صادر شدن محصولش از متوقف شدن صادرات مطلع شود.

مشاور معاون اول رئیس جمهور با ذکر این مطلب که بخش عمده کشاورزی در روستاها قرار دارد، تصریح کرد: متاسفانه برخی از قوانین علاوه بر این که مشکلی را از کشاورزان و مردم مرتفع نمی کند، بلکه خود نیز مشکل زا هستند.

رضوی با بیان اینکه ۷۰ درصد از املاک مردم در روستاها فاقد سند است، اذعان کرد: این موضوع موجب زمین خواری جنگل بانی در ۳۱ استان کشور شده است.

به گفته این مقام مسئول، مشکلات ما در کشور در سال رونق تولید کم نیست، اما اگر مجلس شورای اسلامی قوانین صریح و بدون پیوست و تفسیر تصویب کند، بسیاری از چالش ها مرتفع می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، رونق تولید و رهایی از اقتصاد تک پایه ای متکی به نفت را در گرو تقویت و حمایت بخش کشاورزی دانست و عنوان کرد: در این راستا باید از روستاییان و عشایر حمایت کرد.

رضوی، وضعیت آموزش در حوزه کشاورزی را ضعیف ارزیابی کرد و گفت: با ارائه آموزش و اعطای تسهیلات می توان با آب کمتر محصول بیشتری تولید و به بازارها عرضه کرد.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه توانمندی روستاییان در سطح کشور خبرداد و افزود: این نمایشگاه از ۲۴ تا ۲۷ مردادماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: