• تاریخ: آوریل 1, 2020-0:13
  • شناسه خبر: 75270

زنان جهادی «سندرک» تولیدکنندگان «ماسک،دستکش و لباس»یک شهر+عکس

طیبه امینی بانوی کارآفرین سندرک گفت: روزانه طی سه شیفت کاری دو هزار عدد ماسک، 200 عدد دستکش و 100 دست لباس یک‌بار مصرف مخصوص کادر درمانی شامل کلاه، پیراهن و شلوار در این کارگاه دوخته می‌شود. ...

به گزارش میناب جنوب،وقتی زنگ خطر شیوع ویروس «کرونا» در کشور به صدا در آمد و هشدارهای لازم به هم‌وطنان در این خصوص داده شد، بسیج عمومی برای پیشگیری و مبارزه با این ویروس در شهرستان میناب به راه افتاد.

اینجا بود که دسته دسته جوانان برومند این سرزمین همان‌گونه که در سال‌های دفاع مقدس سنگرها را خالی نکردند و فوج فوج روانه میدان نبرد حق علیه باطل شدند امروز نیز در مقابله با این ویروس احساس تکلیف کردند و پا در میدان عمل گذاشتند و با روحیه و عزمی جهادی گوشه‌ای از کار را بر عهده گرفتند و این حرکات خودجوش و آتش به اختیار در شهر سندرک واقع در شرق هرمزگان نیز مشهود است.

در این مسیر جهادی، بانوان نیز جا نماندند و دوشادوش مردان، احساس تکلیف کرده‌اند و با راه‌اندازی و تجهیز کارگاه خیاطی با رعایت همه موارد و دستورالعمل‌های بهداشتی به تولید ماسک، دستکش و لباس درمانی یک‌بار مصرف پرداخته‌اند تا که شاید گوشه‌ای از کمبوده‌ها را جبران کنند.

این اقدام به همت خانم طیبه امینی یکی از کارآفرینان موفق منطقه با حمایت شورا، دهیار و جوانان بسیجی روستای «آرنگو بالا» از توابع بخش سندرک شهرستان میناب صورت پذیرفت.

طیبه امینی در سندرک اظهار داشت: روزانه طی سه شیفت کاری دو هزار عدد ماسک، ۲۰۰ عدد دستکش و ۱۰۰ دست لباس یک‌بار مصرف مخصوص کادر درمانی شامل کلاه، پیراهن و شلوار در این کارگاه دوخته می‌شود.

این کارآفرین جهادی در ادامه گفت: این اقلام به‌صورت رایگان در اختیار مرکز سلامت بخش، جوانان بسیجی جهت ضدعفونی سطح شهر و روستاهای اطراف و مردم عادی  قرار گرفت.

امینی در پایان اضافه کرد: تمامی این موارد با رعایت اصول بهداشتی صورت می‌گیرد و تا پایان ریشه‌کنی کامل این بیماری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: