• تاریخ: ژوئن 5, 2020-15:43
  • شناسه خبر: 75733

زنان خانه دار رکوردار مبتلا به کرونا در میناب/ کارگاه های تولید ماسک مجدداً فعالسازی می شوند

فرماندار ویژه میناب از فعالسازی کارگاه های تولید ماسک و تیم های ضدعفونی و گندزایی در شهر و روستا خبرداد و گفت: زنان خانه دار به جهت شرکت در مراسم های عروسی و ختم بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در میناب به خود اختصاص داده اند لذا زنان خانه دار باید از حضور در مراسمات و تجمعات خودداری نمایند. ...

به گزارش میناب جنوب،محمد احمدی فرماندار ویژه شهرستان میناب در حاشیه جلسه فوق العاده ستاد مدیریت کرونا شهرستان میناب افزود:متاسفانه علیرغم همه تلاش های شبانه روزی که در طی ۴ ماه گذشته درخصوص مدیریت بیماری کرونا توسط خادمین مردم انجام شد اما شهروندان همچنان کرونا را جدی نگرفته و این موضوع موجب شیوع گسترده این بیماری در سطح شهرستان گردیده است.

وی با بیان اینکه از نیمه دوم اردیبهشت ماه شاهد شیوع گسترده این ویروس منحوس و افزایش تعداد مبتلایان در این شهرستان بوده ایم گفت: این خود زنگ خطری برای سلامت شهروندان می باشد.

فرماندار ویژه میناب اذعان داشت: مردم فهیم شهرستان میناب بدانید که تمام محله های شهر میناب آلوده بوده و افراد زیادی با تست مثبت کرونا، مثبت بدون علائم و مشکوک در تمامی محله های شهر وجود داشته و این یک خطر جدی برای سلامت شهروندان است.

احمدی تاکید کرد: برابر گزارش کارشناسان بهداشت و درمان، متاسفانه در حوزه اصناف و بازاریان خصوصا بازارهای مسقف و سرپوشیده، پاساژ ها و مجتمع های تجاری تعداد افراد مبتلا و مثبت رو به افزایش بوده که این خود ضرورت رعایت هشدارها را دو چندان کرده که تاکید می گردد از حضور در این مراکز پر جمعیت و سرپوشیده جدا خودداری شود.

وی هشدار داد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد تعداد مبتلایان در یک واحد تولیدی، کافی نت،گیم نت، قهوه خانه ، نانوایی، آرایشگاه های زنانه و مردانه، دستفروشان، ماهی فروشان دوره گرد و…بودیم که این موضوع بسیار نگران کننده است.

به گفته فرماندار ویژه میناب با توجه به شیوع ویروس کرونا در بازار ماهی فروشان گورزانگ، تاکید می گردد تا اطلاع ثانوی از خرید و مصرف ماهی خودداری چرا که علیرغم تعطیلی بازار ماهی فروشان گورزانگ ، متاسفانه افرادی ماهی را در محیط های غیر بهداشتی و بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در شهر و روستاها عرضه می نمایند.

احمدی اضافه کرد:از روستاییان عزیز می خواهیم ارتباط خود را با شهر میناب به حداقل رسانده و از تردد غیر ضروری به شهر میناب خصوصا بازارها و اماکن تجاری و عمومی ، دستگاه های اداری و بانک ها خودداری نموده و سعی بر خریدهای اینترنتی، و در مورد ادارات دولتی استفاده از خدمات الکترونیکی ، تماس های تلفنی و پیگیری از طریق فضای مجازی را جایگزین مراجعه حضوری نمایند.

فرماندار ویژه میناب با تاکید به شهرداران و دهیاران شهرستان میناب گفت: نسبت به ضدعفونی کردن اماکن عمومی و پرتردد همچون گذشته اهتمام داشته باشند و همچنین کارگاه های تولید ماسک همانند گذشته در سطح شهر و روستاها فعال باشند.

احمدی افزود: بنابر گزارش کارشناسان بهداشت و درمان ، یکی از دلایل شیوع گسترده ویروس کرونا طی یک ماه گذشته در سطح شهر و روستاها ، حضور در مراسمات عروسی و عزا بوده که خواهش می کنیم مراسمات عروسی را تعطیل و به هشدارها توجه نموده که خدای ناکرده شاهد تبدیل شدن مراسمات شادی به عزا نباشیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه آمارها نشان می دهد درصد بیشتری از مبتلایان به ویروس کرونا را ” زنان خانه دار ” داشته که این موضوع نشان از حضور بانوان در مراسمات عروسی و عزا و همچنین بازارها بوده که خواهش می کنیم بانوان عزیز برای حفظ جان خود و عزیزانشان به هشدارها توجه جدی داشته و از حضور در مراسمات و تجمعات خودداری نمایند.

بنابر این گزارش به شهروندان توصیه می شود،نان خریداری شده از نانوایی ها را قبل از مصرف بر روی اجاق گاز و یا مایکروفر و. ..گرم کرده و مصرف نمائید.
،در خرید مایحتاج ضروری منزل خصوصا مواد غذایی نهایت دقت و رعایت مسائل بهداشتی را داشته و قبل از استفاده نسبت به ضدعفونی اقدام نمائید، دست های خود را مرتب با آب و صابون بشوئید، دست های آلوده را به صورت و چشم ها نکشید، ماسک های آلوده را به محیط داخلی منزل نبرید.

انتهای پیام/ز

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: